O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Van

Pasování předškoláků

Pasování předškolákůSlavnostní a výjimečný den pro děti, jejich paní učitelky a rodiče.
Další předškolní etapu jsme ukončili v prostorách zahrady naší školy v ulici Závodu míru. Sešli jsme se, abychom všichni slavnostně oslavili odchod našich předškoláků do základní školy. Každého předškoláka jsme pasovali na školáka mečem v pokleku. Poté budoucí školáci dostali knížku, dáreček a hodnocení za řádné absolvování přípravné třídy.

Číst dál: Pasování předškoláků

Třeťáci dostali vysvědčení

Třeťáci dostali vysvědčeníNetradiční rozdávání vysvědčení zakončilo netradiční školní rok 2019-2020. Když nepočítáme online setkávání přes počítač při učení na dálku, viděli se třeťáci a paní učitelka a paní asistentka po 107 dnech. Předávání vysvědčení proběhlo na školní zahradě. Sešli se všichni žáci a přišli s rodiči a někdo i s prarodiči. Protože jsme při učení v době pandemie neustále komunikovali společně a při výuce byli i rodiče, sblížili jsme se s rodinami mnohem vice a měli jsme z osobního setkání velkou radost.

Číst dál: Třeťáci dostali vysvědčení

Tělocvik trochu jinak aneb plníme sportovní výzvy

Tělocvik trochu jinak aneb plníme sportovní výzvyBěhem této situace jsme se museli velmi rychle naučit komunikovat a vzdělávat online. Probíhala online výuka, žáci plnili úkoly přes webové učebny. Ale co tělocvik? 

Protože nás začala už pobolívat záda ze sezení u počítače a potřebovali jsme trochu pohybu, začali jsme plnit s žáky šesté třídy sportovní výzvy. Princip byl velmi jednoduchý, nahrála jsem video do učebny s výzvou, kterou se žáci pokoušeli plnit.

Číst dál: Tělocvik trochu jinak aneb plníme sportovní výzvy

Třeťáci v květnu

Třeťáci v květnuTaké v květnu pokračuje většina třeťáků v učení na dálku. Plní doma úkoly podle týdenních rozpisů. S vypracovanými cvičeními se rádi pochlubí a mají je ohodnocené pochvalou a dostávají i smajlíky. Učí se také online při video schůzkách přes aplikaci Teams. Už si pěkně osvojili pravidla komunikace, neskáčou si do řeči a jsou rádi, že se vidí. Někteří mají u sebe i rodiče.

Číst dál: Třeťáci v květnu

Zase spolu v PTA

Zase spolu v PTAV zatáčce na konci Staré Role byla kdysi jedna krásná a hodně veselá škola. Veselá byla proto, protože do ní chodily šťastné děti, co se těšily na každý den strávený v této škole. Jednou se škola zavřela a všechny ty šťastné a veselé děti musely zůstat doma. 

V pondělní ráno zarachotil v zámku klíč a dveře se opět otevřely všem těm šťastným dětem. Celý týden do ní děti docházely a plnily zadané úkoly a z té smutné a osamělé školy se zase stala škola šťastná a veselá.

Číst dál: Zase spolu v PTA

Třeťáci v dubnu

Třeťáci v dubnuJak to, že je tu článek ze školy v dubnu? Vždyť se do školy nechodí? Ve školní budově se sice nevyučuje, ale to neznamená, že jsou prázdniny. Nikdo nezahálí, učí se dál. Hodně práce připadlo rodičům, kteří brzy zjistili, že něco děti naučit není snadné. Však taky brzy napsali moc hezké zprávy, jak si váží práce učitelů. Ty opravdu potěšily. Také učitelé si velmi váží práce rodičů a oceňují jejich zodpovědný přístup.

Číst dál: Třeťáci v dubnu

Spolu to zvládneme

Spolu to zvládnemeRežisér a herec Zdeněk Svěrák to dne 25. 3. řekl na ČT1 moc hezky: Máme tu takovou „patálii“ s tím korunovaným virem, kterou nikdo nepamatuje. To ale neznamená, že se z toho zblázníme a že to nebude mít konec. To si pište, pane Svěráku, že učitele z Vančurovky nějakej vir nedostane!
Nikdo ještě několik dnů nazpět nečekal, že se nám všem jakýsi nový vir z Číny zapíše tak významně do životů. V úterý 10. 3. jsme se před 10. hodinou dopolední dozvěděli, že se školy od následujícího dne zavírají.

Číst dál: Spolu to zvládneme

Měsíc březen v PTB

Měsíc březen v PTBDěti, děti, dětičky,
už lítají včeličky.
Jaro, jaro, už je tady,
pospíchejme do přírody.
Sluníčko nám krásně svítí,
roste, roste, první kvítí.

Číst dál: Měsíc březen v PTB

Třeťáci v březnu

Třeťáci v březnuUčili jsme se a netušili jsme, že to budou na delší čas poslední chvíle v lavicích ve škole. Stačili jsme ještě několik zajímavých akcí. Besedu s Policií ČR, kde jsme si povídali o toleranci mezi lidmi. Jak se nám to nyní hodí. Samostatně jen podle návodu z videa jsme namalovali krmítko s ptáčkem. Navštívili jsme Městskou knihovnu v K. Varech. Paní knihovnice nám četla z knížky a my jsme následně plnili úkoly. Potom jsme si půjčili knihy o vesmíru a společně s paní učitelkou jsme zkoumali a vyhledávali i informace o planetách, o kterých jsme se učili.

Číst dál: Třeťáci v březnu

Třída PTA - Návštěva knihovny

Třída PTA - Návštěva knihovnyBřezen za kamna vlezem. A abychom se za těmi kamny nenudili, nejlepším společníkem do předjarních plískanic je hezká knížka. Proto březen byl, je a bude měsícem knihy, měsícem čtenářů.
Po předem domluveného termínu jsme navštívili městskou knihovnu v Karlových Varech. Paní knihovnice se naší skupince věnovala s nadšením. Představila nám novou pohádkovou knihu, ze které nám kousek přečetla.

Číst dál: Třída PTA - Návštěva knihovny

Komiksová soutěž

Komiksová soutěžV únoru proběhla ve třídě VIII.A komiksová soutěž a zároveň projektová výuka, spojením vyučovacích předmětů český jazyk, informatika a výtvarná výchova. Žáci měli za úkol vytvořit ve dvojicích komiks na PC na základě vybraného tématu, ke komiksu napsat příběh a vyhledat článek na internetu s podobným tématem. Následně komiks na jiné zvolené téma individuálně vypracovali ručně ve výtvarné výchově.

Číst dál: Komiksová soutěž

Masopust

Masopust„Masopustní veselice,

barví nos a barví líce.
Muzika nám vyhrává,
tancuj tancuj medvěde,
karneval se povede.“

Číst dál: Masopust

Přednáška Dědeček

Přednáška DědečekZačátkem února nás v VIII.A opět navštívili strážníci Městské policie, tentokrát s přednáškou s názvem "Dědeček". Téma přednášky však nebylo o idylických rodinných vztazích, jak by se mohlo dle názvu zdát. První část přednášky se týkala velmi závažného, avšak v dnešní době bohužel ne neobvyklého jevu. Strážníci nám přišli povídat o zneužívání dětí. Žáci si s policisty mimo jiné ujasnili, co vše se za zneužívání považuje.

Číst dál: Přednáška Dědeček

Plavecký výcvik

Plavecký výcvikTřeťáci ukončili lekce plavání, které probíhaly skoro celé první pololetí. Plavecký výcvik se uskutečňoval v bazénu v Základní škole Krušnohorská na Růžovém vrchu. Žáky plavání velmi bavilo. Zpočátku se naučili nebát se vody. Postupným zdokonalováním zvládli různé techniky. Plavčíci je s trpělivostí všechno učili. Ke konci výcviku někteří uplavali i 200 m. Velmi všechny bavily volné chvilky, kdy se mohli ve vodě vyřádit a hráli různé hry. Ve škole potom namalovali obrázky. Poslední hodinu obdrželi „ Mokré vysvědčení“.
Zapsala Hana Matějíčková

Číst dál: Plavecký výcvik

Den s lesní pedagogikou

Den s lesní pedagogikouPrvní pololetí školního roku pomalu končilo, a tak jsme si řekli, že bychom si všichni zasloužili odměnu za pilnou práci a vynaložené úsilí. Poslední lednová středa proto patřila návštěvě ze Střední lesnické školy ze Žlutic. Její paní ředitelka Ing. Bc. Radka Stolariková spolu s kolegyní a čtyřmi studenty přijeli do naší školy v doprovodu dvou psích slečen loveckých plemen a věnovali nám svůj čas, abychom se dozvěděli co nejvíce o zimním lese, chovu loveckých psů, lesní zvěři i práci myslivců, kteří o les pečují.

Číst dál: Den s lesní pedagogikou

Páťáci sportují rádi

Páťáci sportují rádiKarlovarský kraj se stal na začátku nového roku hostitelem IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020. Ta probíhala ve dnech 19. 01. 2020 - 24. 01. 2020 a její organizátoři připravili v karlovarském hotelu Thermal pro všechny „sportuchtivé“ děti a školáky improvizované sportoviště, tzv. Olympijský dům, plný možností zasoutěžit si, protáhnout se, dozvědět se nové informace o sobě i zdravém životním stylu a získat pěknou odměnu. Proto páťáci neváhali, do Thermalu zavítali a ničeho nelitovali.

Číst dál: Páťáci sportují rádi

Jaký byl únor v PTB?

Jaký byl únor v PTB?Pracovali, malovali, zpívali,
do tance a pohádek se pouštěli.
Masky jsme si vyrobili,
na masopust radovali.
V měsíci únoru nás v naší škole navštívila strážnice městské policie, která měla společně pro děti z PTA i PTB připravenou pěknou besedu.

Číst dál: Jaký byl únor v PTB?

Třeťáci v lednu

Třeťáci v lednu

Ačkoliv je tento měsíc vysvědčení a ve škole jsme se učili a učili, byl měsíc leden plný akcí a zážitků. I po vánočních prázdninách každé pondělí pokračovala výuka plavání a první týden začal návštěvou Becherovy vily. Tentokrát se výstava „Jeden a půl čtverce“ týkala karlovarského rodáka Jana Pelce – grafického designera, malíře, kreslíře a grafika. Přišla se na nás podívat paní asistentka z první třídy s malým tříměsíčním synem Honzíkem. Ten se na nás stále usmíval a ničeho se nebál.

Číst dál: Třeťáci v lednu

Školení na boxovacím pytli

Školení na boxovacím pytliV tělocvičně naší školy se nachází boxovací pytel. Doposud nebyl příliš využíván, ale to se nyní změní. Část našeho pedagogického sboru se totiž vydala na školení. Toto školení absolvovaly zejména naše tělocvikářky. Dále pak pedagogové, kteří zajišťují aktivní vyžití žáků o přestávkách, a nesmíme zapomenout na naší paní ředitelku, která se také zúčastnila. Celkem tedy 7 statečných žen.

Číst dál: Školení na boxovacím pytli

Leden v PTB

Leden v PTBDěti, děti, dětičky,
oblékejte čepičky.
Už je zima, jak se patří,
i když pořád nesněží,
my se ale nebojíme,
vždyť zima ještě nekončí.

Číst dál: Leden v PTB

Čtvrťáci nezahálí

Čtvrťáci nezahálíČtvrťáci se rozhodně nenudí. Ať už díky učení, kterého přibývá, nebo akcím, kterých také není málo.
V prosinci se žáci chystali na Vánoce. Vyráběli přáníčka pomocí linorytu, dárečky na akci „Vančurovka zpívá koledy“, účastnili se akcí školy – „Barevný den“, vystoupili se svým vystoupením v Domově důchodců ve Staré Roli a v pátek před vánočními prázdninami si společně zazpívali, popovídali, vyzkoušeli si tradici – házení střevícem, rozdali dárečky a zahráli si hry.

Číst dál: Čtvrťáci nezahálí

Výlet vláčkem za zvířátky

Výlet vláčkem za zvířátkyKdyž se blíží krušné doby,
je čas myslet na zásoby,
kdo má tlapky dozadu,
stráví zimu o hladu.

Výlet vláčkem ze Staré Role do Doubí. Děti z PTA a PTB na kraji lesa našly krmelec a naplnily ho kaštany, které si na podzim nasbírali.

Číst dál: Výlet vláčkem za zvířátky

Vančurovka v Becherově vile – IRIS FOLDING

Vančurovka v Becherově vile – IRIS FOLDINGHned první pondělí v novém roce po vánočních prázdninách začalo další příjemnou návštěvou Becherovy vily hned pro několik tříd naší školy. Následující dny se zde vystřídaly ročníky z obou stupňů. Tentokrát se výstava Jeden a půl čtverce týkala karlovarského rodáka Jana Pelce – grafického designera, malíře, kreslíře a grafika. Dozvěděli jsme se tu mnoho zajímavého o jeho způsobu tvorby – geometrickém konstruktivismu.

Číst dál: Vančurovka v Becherově vile – IRIS FOLDING

Orchestr bez hranic

Orchestr bez hranicStředeční dopoledne bylo pro naše žáky příjemnou změnou. Oblékli se do slavnostního a vydali na koncert Karlovarského symfonického orchestru. Ani mrazivé počasí nás neodradilo od procházky, neboť svítilo sluníčko a cesta od Tržnice k Lázním III byla příjemným zpestřením dne, který žáci převážně tráví ve školních lavicích. Koncertní sál Antonína Dvořáka, který se zde nachází je působištěm Karlovarského symfonického orchestru.

Číst dál: Orchestr bez hranic

Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírkaJako v předchozích letech, tak i letos hned první den po ukončení vánočních prázdnin 6. 1. 2020, jsme se vydali k budově Magistrátu města Karlovy Vary, odkud jsme společně vyšli k hlavní poště. Zde byla za zpěvu vánočních písní, proslovu plzeňského biskupa msgre. F. Radkovského a představitelů kraje a města slavnostně zahájena Tříkrálová sbírka, kterou v našem městě organizuje Farní charita Karlovy Vary.

Číst dál: Tříkrálová sbírka

Návštěva Becherovy vily

Návštěva Becherovy vily„Obdélníčky, čtverečky ty nás zaujaly a pak naše ručičky přáníčko z nich vyrobily…“ V pátek 10. ledna jsme se, druháci, třeťáci a žáci s S5, vypravili na návštěvu interaktivní galerie Becherovy vily. Ve vstupní hale už čekala usměvavá paní průvodkyně, která nás všechny mile přivítala. Jen co jsme si odložili kabáty a batohy, hned jsme spěchali na prohlídku. Všichni s úžasem hleděli na velmi zajímavý interiér budovy. Návštěva pokračovala poutavým výkladem o výtvarníkovi Janu Pelcovi.

Číst dál: Návštěva Becherovy vily

Vánoční zpívání

Vánoční zpíváníKrásné předvánoční dny jsme již poněkolikáté prožívali přípravou na vánoční zpívání koled, pečení cukroví a dobrůtek a výrobou vánočních dárků , které si mohl každý koupit ve stánku za symbolickou cenu.
Konečně nadešel den, kdy jsme se sešli v předvánoční podvečer u naší školy. Krásně nazdobená škola i její okolí, světýlka, stánky s dárky, občerstvením a teplým čajem. Oheň, kde jsme se mohli ohřát i opéci vuřty, dobrá nálada…to vše v nás prohlubovalo pocit štěstí, lásky i očekávání z nadcházejících Vánoc.

Číst dál: Vánoční zpívání

Třeťáci v prosinci

Třeťáci v prosinciMěsíc prosinec jsme prožili s přípravami na Vánoce a kromě učení si užili mnoho zajímavých akcí. Vyrobili jsme si adventní svícen a postupně podle ubíhajících adventních nedělí zapalovali svíčky. To jsme vždy seděli společně v kruhu a připomínali si vánoční zvyky a s blížícími Vánocemi i vyslovovali přání, co bychom rádi našli pod stromečkem. Přišel k nám Mikuláš s andílkem a čerty. Sice si některé spolužáky chtěl odnést, ale slíbili, že se polepší.

Číst dál: Třeťáci v prosinci

Vánoční těšení v PTB

Vánoční těšení v PTBDěti z PTB už koncem listopadu vyráběly spoustu krásných ozdob na vánoční výzdobu. Podíleli se na výzdobě chodby v našem patře i naší třídě. Těšili se na mikulášskou nadílku, až nás navštíví Mikuláš, andílek i čerti. Jedno odpoledne jsme se sešli s rodiči a jejich dětmi společně s PTA u vánočního vyrábění. Bylo to moc pěkné, za vůně a ochutnávky vánoční vánočky od Darinky Braunové si maminky s dětmi vyrobily krásné svícny a jiné vánoční motivy.

Číst dál: Vánoční těšení v PTB

Rodinný výlet

Rodinný výletV sobotu se uskutečnil plánovaný rodinný výlet. Rodinný byl proto, že se ho mohli také zúčastnit kromě dětí, také jejich rodinní příslušníci.

Část našich výletníků přijela vlakem už ze Staré Role. Ostatní se sešli až na dolním nádraží v Karlových Varech a pak celá výprava vyrazila vlakem směr Doubí.
Z Doubí se všichni vydali pěšky lesem ke svatému Linhartu. Cestou bylo možné pozorovat krásy lázeňských lesů a i přicházející zimu, která o sobě dala vědět velkými sněhovými vločkami.

Číst dál: Rodinný výlet

A zase přišli...

A zase přišli...„Čerte, čerte, čertíku, já už budu hodný,Mikuláši, andílku, dej mi prosím nadílku. Přišli zase po roce, za chvilku jsou Vánoce.“ Jako každý rok, tak i letos k nám v předvánočním čase zavítal Mikuláš, čert a anděl. Mikulášská návštěva proběhla 5. prosince. Všichni již od rána očekávali ono tajemné, ale zároveň obávané cililink. Po té se ozval dupot a řinčení řetězu. „Buch, buch, buch“ dveře se otevřely a… ti hodní se lekly, ti zlobiví klekli. Rozdováděného čerta „krotil“ Mikuláš a bázlivé děti a žáky utěšoval anděl.

Číst dál: A zase přišli...

"Ukážeme, co umíme"

Toto je název soutěže, kterou pořádala naše škola. Soutěž se konala 27.listopadu v Lidovém Domě ve Staré Roli. Tohoto "klání" se zúčastnily školy z Chodova, Ostrova a naše škola. Celkem se dostavilo 68 soutěžících se svými doprovody, paními učitelkami a asistentkami. Soutěžilo se ve třech oborech, tanec, zpěv a recitace. Nápadům se meze nekladly. Co vše děti dokáží, sledovala pečlivě tříčlenná porota, která se nestačila divit.

Číst dál: "Ukážeme, co umíme"

Den s klubem KRAV MAGA Karlovy Vary

Den s klubem KRAV MAGA Karlovy VaryV úterý 26.11. k nám do školy přišli zástupci karlovarského klubu KRAV MAGA, aby nám ukázali základy tohoto sebeobranného systému.

Akci pro své spolužáky zajistil Žákovský parlament.

A co to tedy vlastně je KRAV MAGA?
Z hebrejštiny je slovo Krav Maga volně překládáno jako „boj z blízka“. V současné době je považován za nejefektivnější sebeobranný a taktický systém na světě, což mimo jiné dokazuje přehled jednotek a armád, které jej převzaly.

Číst dál: Den s klubem KRAV MAGA Karlovy Vary

DEN NARUBY

DEN NARUBYV pátek 22.11. se uskutečnil den Naruby. 

To znamená, že kluci se oblékli jako holky a holky zase jako kluci.
Pro své spolužáky si tento den připravil žákovský parlament, a i když se ho nakonec zúčastnila menší část školy, bylo to moc prima.
Podpořilo nás také pár učitelů a za to jim moc děkujeme.

Číst dál: DEN NARUBY

Preventivní protidrogový program „To je zákon, kámo!“

Preventivní protidrogový program „To je zákon, kámo!“Na konci minulého školního roku jsme se zúčastnili programu v protidrogovém vlaku, který zavítal i k nám do Karlových Varů. Protože se nám program moc líbil, rozhodli jsme se problematikou drog zabývat ještě více i z legislativního pohledu. Zástupkyně PČR žáky 8. ročníku znovu provedla příběhem, který jsme viděli už ve vlaku. Průběžně společně vyvozovali nejen právní důsledky užívání a distribuce drog, ale i dopad na okolí (rodinu, přátele atp.).

Číst dál: Preventivní protidrogový program „To je zákon, kámo!“

Den Laskavosti

Den LaskavostiZástupci ZŠ Truhlářská sepsali pár řádků ze společné akce, které jsme se účastnili v domově pro seniory v rámci akce „Laskavec 2019“.

Věděli jste, že 13. listopad je mezinárodním dnem Laskavosti?
Je to událost, která vyzývá k tomu, být na sebe hodnější a laskavější. Darovat někomu úsměv, potěšit ho, nebo obejmout. Tohle vše stojí jen malinkou chvilku času, a přesto v dnešní uspěchané době na to mnohdy zapomínáme.

Číst dál: Den Laskavosti

Jsemlaskavec.cz

Jsemlaskavec.czDne 13. listopadu 2019 se třída V. A zapojila do oslav Světového dne laskavosti a zjistila, jaké to je, když někomu druhému udělá radost dobrým skutkem.

Pro čin laskavosti jsme si vybrali čtyřletou Toničku Braunreiter Kaplan z Karlových Varů, která má kombinované zdravotní postižení – DMO kvadruspastickou formu, epilepsii, hemangiom a zákal obou očí.

Když jsme se spojili s maminkou Toničky a ptali se, čím bychom Toničce mohli udělat radost, dozvěděli jsme se, že má ráda omalovánky, kačenky a Kinder čokoládu.

Číst dál: Jsemlaskavec.cz

Evropa v Becherově vile

Evropa v Becherově vilePrvňáci a třeťáci s p. učitelkami s p. asistentkami navštívili v listopadu výstavu Otisky a stopy na kůži Evropy v Becherově vile. Společným tématem výstavy byla Evropa. Dánské umělkyně Bodil Brems, Vicky Steptoe a Idy F. Ferdinand vyjádřily toto téma různými výtvarnými prostředky – malbou, kresbou, koláží, prací s papírem, fotografií, videem i instalací. Žáci si nejdříve prohlédli výstavu doplněnou zajímavým výkladem.

Číst dál: Evropa v Becherově vile

Měsíc listopad v PTB

Měsíc listopad v PTBPřípravná třída PT B se připravuje na vánoční besídku pro rodiče. Děti krásně samostatně pracovaly na vánoční výzdobě, kterou si můžete prohlédnout v prostoru u naší třídy. Těšíme se na vánoční čas,
který je před námi. V měsíci listopadu jsme se zúčastnili zábavného programu Honzy Krejčíka v Lidovém domě ve Staré Roli. Děti se moc pobavily a program se jim moc líbil.

Číst dál: Měsíc listopad v PTB

Jak na králíka?

Jak na králíka?Každý si pod touto otázkou může představit cokoliv. Třeba jak ho nakrmit, jako ho ochočit nebo jak ho něco naučit. Ale jen málokoho by napadlo, že jsme se byli podívat na to, jak se králík „zpracovává“ před přípravou pokrmů z králičího masa. Králík pečený či na smetaně, od toho málokdo uteče. Člověk odtržený od reality si mnohdy ani neuvědomuje, že maso se bez zabití živého tvora prostě získat nedá. Ať je to kráva, býk, ovce, kuře či králík.

Číst dál: Jak na králíka?

Setkání s Honzou

Setkání s Honzou„Špetka ponaučení, ždibec moudrosti, hrstka písniček a kopec legrace!“ V tomto duchu se neslo divadelní představení s Honzou Krejčíkem, za kterým jsme se, děti z PT A, PT B a žáčci z I. A, II. A a S5, vypravili 4. listopadu do Lidového domu ve Staré Roli. Na tento den jsme se všichni moc těšili. A proč? Protože nás čekalo setkání s naším známým Honzou Krejčíkem. Vždycky má pro nás připravenou prima zábavu. A nejinak tomu bylo i dnes. Honza opět nezklamal. Bavili jsme se s ním od začátku až do konce.

Číst dál: Setkání s Honzou

Vančurovka – „Otevřená škola“

Vančurovka – „Otevřená škola“O naší škole můžeme směle říct, že je školou otevřenou různým názorům, školou komunikativní a tolerantní. Nestojí za námi však jen slova, nýbrž i činy. Důkazem toho byla přednáška dvou žáků na téma „LGBT“. Obsah, týkající se lásky, sexuální orientace či identity, se dotýká nejen současných aktuálních preferencí většiny žáků 8. a 9. ročníku, ale je i součástí plánu Občanské výchovy v 8. ročníku. Když tedy žáci a zástupci našeho Školního parlamentu projevili zájem otevřít téma „LGBT“ a připravit si prezentaci, nedalo se nesouhlasit.

Číst dál: Vančurovka – „Otevřená škola“

Osmáci jako bylinkáři

Osmáci jako bylinkářiV říjnu jsme již po několikáté navštívili Ekocentrum v Chebu. Z původního plánu zúčastnit se programu týkajícího se půdy nakonec sešlo kvůli velkému počtu žáků (jeli s námi i žáci PRŠ a žáci 9. ročníku). Nakonec se však tato původní komplikace ukázala jako výhoda, neboť nám byla nabídnuta adekvátní náhrada v podobě programu „Babka kořenářka“. A to bylo téma, které nás zajímalo přeci jen o něco víc. A tak se z nás na pár hodin staly nejen babky kořenářky, ale i dědkové kořenáři.

Číst dál: Osmáci jako bylinkáři

Robotika ve II. A

Robotika ve II. AV poslední době často slýcháme ze sdělovacích prostředků i od majitelů firem, že žáci škol jsou špatně připraveni v oblasti techniky. Proto se naše škola začala věnovat výuce robotiky už v nejnižších ročnících. Žáci 2. ročníku k programování využili tzv. berušku. Učili se ji programovat tak, aby se přesně pohybovala po vyznačené síti a zastavila v cíli.
Budoucí zaměstnavatelé se nemusí bát, naši žáci to zvládli na výbornou a ještě je to opravdu bavilo a užili si spoustu legrace.
Zapsala: Mgr. Hana Dědková

Číst dál: Robotika ve II. A

Mýdlová bublinka

Mýdlová bublinkaTo je název výukového programu ve Školním statku a krajském středisku ekologické výchovy v Chebu, kterého se zúčastnili žáci II. A a III. A se svými p. učitelkami a p. asistentkami. V úvodu si povídali o základních hygienických návycích u lidí i u zvířat. Povídání doprovázely obrázky na interaktivní tabuli a také opravdová ukázka, jak se činčila myje v písku. To žáci nadšeně pozorovali. Potom vyplnili některé úkoly v pracovním listu a následně si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak náročné bylo praní prádla na valše.

Číst dál: Mýdlová bublinka

Co jsme zažili v měsíci říjnu v PTB

Co jsme zažili v měsíci říjnu v PTBMěsíc říjen v PT B byl opravdu pestrý. Pohádka „Čertí brko“ promítnuta na velkém plátně v KV Aréně se nám moc líbila. Ekofarma v Chebu nám nabídla prohlídku krásných domácích zvířátek, pěstování bylinek, ovoce a zeleniny na zahradě, hry na rozvoj některých smyslů a vyrábění z papíru. Výlet do Chebu se nám líbil. Zajímavá také byla beseda se strážníky Městské policie Karlovy Vary, kde jsme se dozvěděli, jak se správně chovat v silničním provozu a dbát na svoje bezpečí.

Číst dál: Co jsme zažili v měsíci říjnu v PTB

Pouštění draka

Pouštění draka„Vítr fičí, vítr duje,
copak to v něm poletuje?
Papírový dráček,
má barevný fráček.“

Příběh začíná jednoho větrného dne ve Staré Roli na velkém poli. Bylo slunečně a foukal vítr. Náš dráček Fráček chtěl ven. Šli jsme na pole a dráčka Fráčka vypustili do nebes.

Číst dál: Pouštění draka

Ekocentrum Cheb

Ekocentrum ChebDnes 18. 10. 2019 jsme navštívili Ekocentrum v Chebu. Toto středisko „Malá farma“ se zabývá výukovými programy pro školy, které tematicky souvisejí zejména se zemědělstvím.
Naše škola do centra jezdí pravidelně každý rok. Dnešní program na Malé farmě byl zaměřen na téma “Život pod nohama“. Tématem byla stavba a složení půdy, bioodpad a kam s ním, využití a jeho koloběh. Po celou dobu se nám věnoval lektor, se kterým děti plnily různé pracovní listy.

Číst dál: Ekocentrum Cheb

Zdravé dopoledne...

Zdravé dopoledne...„Ovoce a zeleninu všichni rádi máme,
když je dobře připravená, tak ji ochutnáme.
Mrkev, řepu, salát, jsme si mohli dát,
avšak ale nejlepší byl čerstvoučký špenát…“

Číst dál: Zdravé dopoledne...

Učitelé Vančurovky se učili poskytnout první pomoc

Učitelé Vančurovky se učili poskytnout první pomocNa začátku října se učitelé naší školy zúčastnili zážitkového vzdělávacího programu ve Světě záchranářů v Karlových Varech. Programem „První pomoc“ nás provedlo několik lektorů, kteří nás teoreticky i prakticky připravovali na situace, které mohou potkat každého z nás. Zopakovali jsme si tak postupy při poskytování pomoci nemocným a zraněným. Zkusili jsme si ošetřit zlomeniny, popáleniny, zastavit tepenné krvácení, dávali jsme masáž srdce.

Číst dál: Učitelé Vančurovky se učili poskytnout první pomoc

Copyright © 2013. All Rights Reserved.