ZŠ spec. Mariánská

O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Mariánská

Červen 2020

Červen 2020Zdravíme všechny z Mariánské, tento školní rok byl pro nás všechny neobvyklý, zasáhl nás koronavirus, zákaz návštěv u nás na Mariánské, speciální a neobvyklá distanční výuka výuka, přesto jsme to zvládli a těšíme se na nový školní rok. Chceme poděkovat vedení školy za pochopení a velmi dobrou informovanost, kolegyním za sdílení a přísun studijních a pracovních materiálů, celému vedení a zdravotnímu úseku DOZP Mariánská a i pracovnicím oddělení, které s námi velmi pěkně spolupracovaly.

Krásné prázdniny v záři na viděnou. S6 p. učitelky Martina a Libuška a asistentka Alenka

Číst dál: Červen 2020

Březen 2020

Ahoj všichni, zdravíme vás všechny z Mariánské, i přes nepřízeň osudu jsme ve spojení s našimi žáčky. Snažíme se je rozptýlit a povzbudit, potěšit. Děkuji za spolupráci všem svým kolegyním, za poskytnuté studijní i výukové materiály, a i vedení školy za perfektní informovanost, která je v této době neocenitelná.   Děkuji a pozdravuji   zaměstnance DOZP,  kteří se maximálně snaží spolupracovat a komunikovat. V této těžké době přejeme všem optimismus a hlavně zdraví. Pevně věřím, že budu zase psát na Mariánské je stále veselo.

Ahoj všem vaše Mariánská

Únor 2020

Únor 2020Krásný pozdrav z Mariánské, na rozdíl od vás v podhůří, si my na horách úžíváme zimních radovánek. Sněhu tu sice není mnoho, ale postavit malého sněhuláka umíme. Pokud dojde sníh, stavíme vysoké, barevné věže z kostek. Umíme spolu krásně spolupracovat. Rádi stavíme společně s paní asistentkou a paní učitelkou. Když na nás padne únava ze"zednických" prací, máme krásný relaxační koutek s olejovou lampou. Když dostavíme a dorelaxujeme, rádi si zazávodíme na naší závodní dráze. Do závodu dáváme všechno všichni chceme být první. Moc se těšíme na jarní prázdniny.

Ahojky z Mariánské vaše S6

Číst dál: Únor 2020

Leden 2020

Leden 2020V měsíci lednu nám končí první pololetí školního roku a je tedy čas, zjistit, co jsme se naučili. Tvoříme, malujeme, modelujeme a pracujeme na naší kouzelné interaktivní tabuli. Venku nám dokonce i nasněžilo. Můžeme se tedy věnovat i zimním radovánkám. Také nás opět navštívili naši oblíbení pejskové a proběhla canisterapie. To je vždy úžasný zážitek! Těšíme se na vysvědčení a pololetní prázdniny . Dobrá nálada nás neopouští a na Mariánské je stále veselo vaše S6.

Číst dál: Leden 2020

Prosinec 2019

Prosinec 2019V měsíci prosinci jsme se věnovali přípravě vánoc, vánočních dárků a vánoční výzdobě. Měli jsme i krásnou vánoční besídku, zazpívali jsme si koledy, pochutnali jsme si na cukroví a pustili naší oblíbenou vánoční pohádku Tři oříšky pro popelku. Těšíme se, co nám Ježíšek donese. Do příštího roku přejeme všem mnoho spokojenosti a úspěchů PF2020.

S6 Mariánská

Číst dál: Prosinec 2019

Listopad 2019

Listopad 2019Měsíc listopad nám uběhl velmi rychle, učili jsme se, tvořili a zúčastnili jsme se krásné akce. Přijeli za námi na Mariánskou pejsci - canisterapie. Byla to opravdu nádhera. Sešli jsme se v sále a už to začalo! Tři krásní psi nám dělali společnost. Mohli jsme je vodit, hladit, česat a nakonec i odměnit sladkostí. Ti, kteří nechodí se položili na žíněnku a pejsci se k nim přitulili. V sále panovala příjemná atmosféra a jen sem tam se ozval psí štěkot (na povel) a smích nás zúčastněných.

Číst dál: Listopad 2019

Říjen 2019

Říjen 2019V měsíci říjnu jsme se věnovali sbírání a tvoření výrobků z přírodních materiálů. Byli jsme společně sbírat kaštany a krásně zbarvené listy. Kaštany usušíme, budeme z nich dělat zvířátka a také je v zimě společně odneseme ke krmelcům. Na konci měsíce jsme si školu vyzdobili krásně dlabanou dýní. Do dýně jsme umístili svíčku, která krásně svítila a dotvářela pohodovou atmosféru. Společná práce nás velmi baví. Přejeme vám všem krásně podzimní prázdniny.

Vaše Mariánská S6 a tř. učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Říjen 2019

Září 2019

Září 2019Letošní školní rok, jsme zahájili s novými pomůckami. Přišla nám jich plná kupa - stavebnice, světelné míčky, kostky, plyšová zvířátka na bazální stimulaci - krása! Učení s nimi nás velmi baví. Podzim na Mariánské je pestrý, a tak velmi často chodíme na procházky do lesa. Sbíráme přírodniny, abychom mohli v zimě tvořit. Na začátku září bylo v DOZP řezbářské sympozium, tématem byl autismus, krásné sochy nám tvoří výzdobu zahrady, také jsme si pochutnali na výborné zmrzlině. Přejeme pěkný úspěšný školní rok a hodně studijních úspěchů! Vaše Mariánská

Číst dál: Září 2019

Červen 2019

Červen 2019A už je to tu! Červen : školní výlety, vysvědčení a prázdniny! Na jeden takový školní výlet jsme se vypravili. Jeli jsme do Ostrova navštívit Borecké rybníky a podívat se na nově narozená mláďátka. Počasí nám přálo, za krásného slunného dne jsme vystoupili na rybnících, přikryl nás příjemný stín a výlet mohl začít. Měli jsme s sebou plný pytel sušeného pečiva, který nám připravily paní kuchařky.

Číst dál: Červen 2019

Květen 2019

Květen 2019V květnu už nám na Mariánské vše rozkvetlo. Chodíme ven a sledujeme změny v přírodě. Při vycházce jsme potkali srnku i zajíce. Stromky a květiny nám krásně voní a kvetou. Přesto že se všechno probouzí ze zimního spánku, my jsme si udělali pyžamový den, plný relaxace, odpočinku, ale i zábavy a her. Bylo to úžasné! Takové modní kreace a tipy pyžamek a košilek , co se sešlo! Určitě to zopakujeme a třeba vymyslíme i jiné téma. Na Mariánské je stále veselo! Vaše S6 B-)  

Číst dál: Květen 2019

Duben 2019

V dubnu jsme se přichystali na Velikonoce, namalovali jsme krásné kraslice a upletli pomlázku. Pověděli jsme si něco o zvycích. Také jsme si samy vypěstovali osení. V druhé polovině měsíce jsme se začali připravovat na svátek  čarodějnic.  A už se moc těšíme na oheň a pečení špekáčků. Vaše S6 z Mariánské 

Březen 2019

Březen 2019V měsíci březnu jsme začali tvořit výrobky na Velikonoce, všichni jsme pracovali s plným nasazením, protože i k nám na Mariánskou přišlo jaro. Procházky do jarní přírody a sluníčko v nás vzbudili dobrou náladu a pilné pracovní úsilí. V březnu se naše řady rozrostly a přišel k nám nový žák Pavel. Ve třídě se mu líbí a snaží se zapojit do kolektivu. Rád vybarvuje a pracuje se stavebnicemi. Už se všichni těšíme na Velikonoce za Mariánskou S6 a třídní učitelka M. Preclíková

Číst dál: Březen 2019

Únor 2019

Únor 2019V měsíci únoru nám opět přišly krásné nové pomůcky, ze kterých máme obrovskou radost a moc si jich užíváme. Čekala nás také oslava svátku sv. Valentýna, na které jsme si vyrobili krásná přáníčka a pustili jsme si zamilovaný film. V dalším týdnu jsme se těšili jarním prázdninám a šup a je tu konec února. Nyní už začínáme tvořit  na jaro a velikonoce. A tom si řekneme v březnu. Na Mariánské je stále veselo, ale ještě pořád i bílo pozdravy všem z hor zasílá S6 a kolektiv pedagogických pracovnic. 

Číst dál: Únor 2019

Leden 2019

Leden 2019Zdravíme všechny v novém roce z Mariánské. Přejeme hodně zdraví a štěstí. Trochu nás tu zasypal sníh, proto máme možnost věnovat se zimním radovánkám. Je tu opravdu moc krásně. I u nás chodil Ježíšek a opět nám přinesl mnoho krásných pomůcek, které se nám moc líbí. Největší zábavou jsou duhově zbarvené míčky, které při pohybu světélkují. Užíváme si s nimi mnoho legrace. Pěknou pomůckou je i maňáskové divadlo, se kterým nám již paní učitelky zahrály mnoho známých pohádek. Na Mariánské je stále veselo a zasněženo!

za S6 třídní učitelka Martina Preclíková

Číst dál: Leden 2019

Prosinec 2018

Prosinec 2018V měsíci prosinci jsme si udělali školní výlet do Ostrova do kláštera. V klášteře vystavovali krásné betlémy. Betlémy se nám velmi líbily, dolehla na nás vánoční atmosféra. Výlet jsme zakončili dobrou svačinou v zámecké restauraci a tam každý z nás dostal od Ježíška malý dárek. Výlet se nám velmi líbil už se těšíme na další.

Za S6 třídní učitelka Martina Preclíková

Číst dál: Prosinec 2018

Listopad 2018

Listopad 2018V měsíci listopadu jsme se věnovali zejména pracovním činnostem. Vyráběli jsme drobné dárky, kterými chceme obdarovat naše přátelé a kamarády. Výroba dárečků nás bavila, pracovali jsme kolektivně a užili jsme si při tom spousty zábavy. Naše nová žákyně se s námi pěkně sžila a zapojila se do kolektivu. Pracuje ráda a s chutí. Těšíme se na na prosinec, protože si připravujeme mikulášskou besídku.

Za třídu S 6 asistentka pedagoga Alena Sandtnerová

Číst dál: Listopad 2018

Říjen 2018

Říjen 2018V měsíci říjnu jsme se věnovali upevňování učiva, ale hlavně tvorbě výrobků námi nasbíraných plodů, při našich vycházkách do přírody. Kaštanová zvířátka nám připomněla náš výlet do Ekocentra v Ostrově. Počasí a sluníčko tady na horách krásně svítilo a my si mohli užít i osobní setkání se srnkami. Podzimní příroda je moc krásná.

Za S6 třídní učitleka M. Preclíková

Číst dál: Říjen 2018

Září 2018

Září 2018Září na Mariánské uteklo velmi rychle. Hned na přivítání začátku školního roku jsme dostali dárek- krásně vymalované třídy a chodbu školy. Teď nám to tady září jako sluníčko. Do třídy nám přibyla nová žačka, které se ve třídě libí a krásně se zapojila do kolektivu. Všichni žáci se do školy těšili. Vyzkoušeli jsme i nové výukové programy na interaktivní tabuli.

Za třídu S 6 Preclíková Martina třídní učitelka

Číst dál: Září 2018

Červen 2018

Červen 2018Na začátku měsíce června jsme opět vyrazili na školní výlet. Jeli jsme do Ostrova do zámeckého parku. Počasí nám přálo, park byl krásně rozkvetlý, na zámecké galerii hnízdili čápi, prohlédli jsme si i městskou knihovnu, nakrmili jsme rybičky v zámeckém jezírku a na závěr výletu jsme zašli do zámecké kantýny na malé občerstvení. Byla to sladká tečka na závěr výletu, ale i školního roku. Tento školní rok hodnotíme jako velmi úspěšný, jsou zde patrné velké pokroky v našem vzdělávání, máme mnoho nových pomůcek, které často a rádi využíváme. Přejeme všem krásné prázdniny a v září se těšíme opět do školy.
Třída S6 a pí. učitelky Preclíková a Beňačková s asistentkou pedagoga pí. Sandtnerovou

Květen 2018

V pondělí 28.5.2018 jsme uskutečnili malý školní výlet do Ostrova. Nebyl to jen výlet relaxační, ale také vzdělávací. Nejprve jsme navštívili prodejnu Tesco, kde jsme si prohlédli všechny druhy zboží a kolik stojí (finanční gramotnost), pak jsme si vybrali svačinu a na samoobslužné pokladně jsme si sami zaplatili. Po dopoledni stráveném v obchodě jsme se přesunuli na Borecké rybníky, kde jsme si snědli námi zakoupenou svačinu. Paní kuchařky na Mariánské nám připravily sušené pečivo, a tak jsme mohli při procházce rybníky nakrmit labutě a kačenky a prohlédnout si i čerstvě narozená mláďata. Výlet se nám moc líbil, počasí nám  přálo, a proto se už těšíme na červen, kdy pojedeme na další školní výlet. Za S6 třídní učitelka Martina Preclíková

Duben 2018

Duben 2018Na Mariánské se slaví velkolepě "Čarodějnice". I naše třída se zúčastnila. Všichni jsme se krásně namaskovali a šli jsme na společný rej čarodějnic do společenské místnosti. Zde se sešlo více než sto čarodějnic. Probíhali zde soutěže, tančilo se a byla vyhlášena nejkrásnější maska. Tu jsme sice nevyhráli, ale přesto se nám dopoledne velmi líbilo. Odpoledne jsme se sešli u ohně a opekli jsme si buřtíky, na kterých jsme si pochutnali.

Za třídu S6 Libuše Beňačková - učitelka

Číst dál: Duben 2018

Březen 2018

Březen 2018V měsíci březnu jsme se připravovali na velikonoce. Společně jsme malovali kraslice, sázeli osení a pletli pomlázku. Na naší interaktivní tabuli jsme si pustili velikonoční tradice a zvyky, dozvěděli jsme se mnoho nového a zajímavého. Poslechli jsme si i velikonoční koledy a přivítali astronomické i kalendářní jaro i když zima zde na Mariánské to stále nevzdává. Posíláme Vám společný pozdrav, protože u nás je stále veselo.

Za Mariánskou třídní učitelka Bc. M Preclíková

Číst dál: Březen 2018

Únor 2018

Únor 2018V měsíci únoru jsme se těšili na prázdniny, nejprve přišly pololetky, které byly odměnou za dobře a úspěšně odvedenou práci za první pololetí školního roku. Jarní prázdniny přišly o něco později, počasí a sníh na Mariánské nám přálo, a tak jsme si je užily. To však neznamená že jsme se v únoru pouze "dovolenkovali". Tvořili jsme a vyráběli jsme krásné výrobky ke svátku zamilovaných (k Valentýnu) a také jsme ho pořádně oslavili. Do školy přišly na návštěvu kamarádky z DOZP. Krásně jsme si společně zazpívali, předali přáníčka , snědli společně připravené pohoštění.

Číst dál: Únor 2018

Leden 2018

Leden 2018Po vánočních prázdninách přišla velká sněhová nadílka, mohli jsme se radovat ze sněhu a stavět sněhuláky. O vánocích jsme trochu mlsali a tak nyní dbáme na zvyšování své fyzické kondice a věnujeme se hlavně pohybové a tělesné výchově. Nezanedbáváme však ani kulturní zážitky, navštívili jsme společně muzikál "O dvanácti měsíčkách", který nám přijely zahrát děti za ZŠ Merklín.

Číst dál: Leden 2018

Prosinec 2017

Prosinec 2017I v měsíci prosinci na nás Ježíšek nezapomněl a přinesl nám dlouho očekávaný dárek - schodolez, který umožňuje lehčí přepravu našich žáčků do školy. Nadělil nám i nové rádio, které nám umožňuje lepší poslech našich oblíbených písniček a říkadel. Všude ve školách je čas vánočních besídek, a proto i u nás proběhla krásná vánoční besídka.

Číst dál: Prosinec 2017

Listopad 2017

Listopad 2017V měsíci listopadu přišel k nám do školy v předstihu Ježíšek. Venku začalo sněžit a to umocnilo vánoční atmosféru. Pak přijela montážní firma s dlouho očekávanou interaktivní tabulí. Montáž trvala celý den a my byli velmi netrpěliví, kdy si ji budeme moci vyzkoušet. A pak to přišlo!
Tabule se rozsvítila jako vánoční stromeček a my si ji mohli pořádně vyzkoušet a prohlédnout.

Číst dál: Listopad 2017

Říjen 2017

Říjen 2017Dne 16. října jsme se vydali na výlet do Ostrova. Nejprve jsme se zastavili za zvířátky v Ekocentru. Nejvíce se nám líbil kozel s bradkou, který na nás neustále dorážel, chtěl se kamarádit a vyžebrat nějakou dobrůtku. Pak jsme se vydali parkem do galerie, knihovny a zámku. Počasí se nám vydařilo, krásně svítilo sluníčko. Na závěr výletu jsme si dali sladkou tečku v zámecké kantýně MÚ Ostrov. Už se těšíme na další výlet do Ostrova, kde v prosinci v klášterním areálu navštívíme výstavu betlémů a vánočních zvyků. Za Mariánskou pí. učitelka Beňačkková

Číst dál: Říjen 2017

Září 2017

Září 2017V září jsme se v plném počtu sešli v naší školičce na Mariánské. Přes prázdniny jsme hodně vyrostli, a tak měly paní učitelky a paní asistentka, co dělat, aby nás poznaly. Věnovali jsme se sběru kaštanů a jiných suchých plodů, abychom z nich mohli v příštích měsících tvořit. Chodili jsme na houby, opakovali jsme.


Z Mariánské třída S 6 a paní učitelka Bc. Martina Prelíková

Číst dál: Září 2017

Copyright © 2013. All Rights Reserved.