O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Činnost Aktivačních center v Karlových Varech

Výstava Mattoni – Nejdek

Výstava Mattoni – NejdekV sobotu 16. 11. 2019 jsme se vydali vlakem na výlet. V rámci našeho programu poznávání ostatních měst a jejich zajímavostí jsme se vydali do pohraničního města Nejdku. Tentokráte si pro nás lektorky připravily velice zajímavou návštěvu výstavy Mattoni. Soukromou sbírkou nás provázel sám majitel této sbírky. Vyprávěl nám o historii rodu Mattoni a výrobě minerální vody Mattoni, kterou všichni známe dobře i dnes.

Číst dál: Výstava Mattoni – Nejdek

Bowling a slavnostní ukončení letošního kurzu AC

Slavnostní ukončení letošního kurzu: „Svět kolem nás a orientace v něm“ projektu „Aktivační centra – vzdělávání pro těžce zdravotně postižené“ se konalo v sobotu dne 15. 6. 2019 v bowlingovém centru v Karlových Varech Drahovicích.
Rodiče s dětmi, lektorky AC – Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková, ředitelka ZŠ a SŠ, K. Vary, p. o. – Mgr. Martina Kheilová prožili příjemné odpoledne.

Číst dál: Bowling a slavnostní ukončení letošního kurzu AC

Teplice v Čechách

V sobotu dne 27. 4. 2019 jsme se vydali za deštivého dopoledne vlakem do Teplic. Seznámili jsme se s městem, které leží v Ústeckém kraji v severních Čechách.
Lázeňské město Teplice se nachází nedaleko hranic se SRN a od hlavního města Prahy je vzdáleno 90 km, od Karlových Varů 102 km. Je usazené do malebné podkrušnohorské krajiny leží v nadmořské výšce 220 m a je obklopeno shluky kopců vzniklých pradávnou vulkanickou činností. Lázně Teplice byly pro svou honosnost nazývané i malou Paříží.

Číst dál: Teplice v Čechách

PAT a MAT

Z muzea rovnou do divadla – Městské divadlo uvedlo v neděli 3. března představení o Patovi a Matovi. Ještě před tím jsme zamířili do muzea na tuto výstavu.

Interaktivní výstava nás zavedla do světa dvou pověstně nešikovných kutilů známých také jako PAT a MAT, pro které není žádná komplikace překážkou a své kutění si umí patřičně užít. Příběhy dvojice kutilů jsou známé po celém světě. Poprvé se dvojice kutilů objevila v roce 1976 v seriálu "... a je to!", pod jmény Pat a Mat jsou známí od roku 1985.

Číst dál: PAT a MAT

Německé pohraničí

V sobotu 17. 11. 2018 byl první mrazivý den. Teple oblečeni jsme se vydali pěkným vlakem Regio-Shark na zajímavý výlet. V rámci našeho programu poznávání ostatních krajů a měst, nám paní lektorky tentokrát připravily překvapení. A tím bylo seznámení se s německým pohraničím. Cílem naší cesty bylo německé městečko Johanngeorgenstadt.

Číst dál: Německé pohraničí

Filmové představení – „Když draka bolí hlava“

V neděli 28. 10. 2018 jsme si zpestřili sváteční den návštěvou filmového představení v kině Drahomíra. „Když draka bolí hlava“ je film, který byl natočen k příležitosti 100 výročí založení Československého státu.
Ponořili jsme se do vyprávění draka Čmoudíka knihy autorů Petra Šišky a Dušana Rapoše, která symbolicky spojuje české a slovenské čtenáře.

Číst dál: Filmové představení – „Když draka bolí hlava“

Bečov – Botanická zahrada

V sobotu 13. 10. 2018 jsme se vydali za krásného, podzimního dne na výlet do Bečova. Při cestě vlakem jsme si všímali krásné podzimní přírody, opadávajícího listí a malebného prostředí vesniček, které jakoby v zapomnění žijí svým poklidným životem. Cesta vlakem pozvolna ubíhala a než jsme se nadáli, byli jsme v Bečově. Ač jsme již toto městečko západních Čech mnohokráte navštívili, dne s poprvé jsme se vydali do Botanické zahrady.

Číst dál: Bečov – Botanická zahrada

červen 2018

Slavnostní ukončení kurzu: „Svět kolem nás a orientace v něm“ projektu „Aktivační centra – vzdělávání pro těžce zdravotně postižené“ se konalo v sobotu dne 9. 6. 2018 v prostorách multifunkční učebny ZŠ a SŠ Karlovy Vary p.o., odloučená škola Svahová 26.

Číst dál: červen 2018

Duben 2018

Duben 2018V sobotu 22. 4. 2018 jsme se vydali za krásného, slunečného dne na celodenní výlet do Ústí nad Labem. Při cestě vlakem jsme si všímali změny rázu krajiny, viděli jsme povrchové uhelné doly a obrovské komplexy elektráren. Cesta vlakem ubíhala jen pozvolna a my jsme dnes měli namířeno za zvířaty do ZOO.

Číst dál: duben 2018

Studio Art & Ceramic – Ostrov

Studio Art & Ceramic – Ostrov10. 3. 2018 jsme prožili příjemné sobotní odpoledne ve Studiu Art & Ceramic, které se nachází na Starém náměstí v nedalekém Ostrově. Hlavní slovo tu má keramika. Malovali jsme na keramický polotovar, který jsme si sami vybrali a dotvořili jsme jej podle vlastní fantazie. Se vším nám pomohli majitelé studia, kteří pro nás měli připravené kvalitní keramické polotovary, barvy a spoustu originálních nápadů.

Číst dál: Studio Art & Ceramic – Ostrov

Divadelní představení – Labutí princezna

Divadelní představení – Labutí princezna11. 2. 2018 jsme prožili příjemné nedělní odpoledne. Po návštěvě karlovarské vřídelní kolonády, kde jsme si pochutnali na sladkých lázeňských oplatkách, jsme navštívili Karlovarské městské divadlo, kde jsme shlédli hudební pohádku Labutí princezna – na slavné klasické téma o zlém čaroději Rudovousovi, který promění princeznu Odettu a její přátele v labutě. Princ by ji sice mohl vysvobodit, ale nesměl by si ji splést s jinou dívkou.

Číst dál: Divadelní představení – Labutí princezna

Bowling

BowlingDne 27. 1. 2018 jsme se sešli u Tržnice a autobusem MHD č. 15 jeli do sportovního zařízení v Karlových Varech Drahovicích, bowlingového centra Slavie. Zde jsme strávili příjemné odpoledne s chutným občerstvením a urputným sportovním kláním v bowlingu. O vítězství se hrálo na čtyřech sektorech. Toto jsou naše výsledky:

Číst dál: Bowling

Kino Drahomíra – Čertoviny

Kino Drahomíra – ČertovinyV sobotu 13. 1. 2018 jsme se vydali na filmové představení „Čertoviny“ do kina Drahomíra.
Čertoviny, klasická pohádka režiséra Zdeňka Trošky, nás pobavila příhodami nadpřirozených bytostí. Film byl natočen v Pekle Čertovina u Hlinska.
Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se hemžili sem a tam, navzájem si překáželi, a klopýtali jeden přes druhého.

Číst dál: Kino Drahomíra – Čertoviny

Advent – Cheb

Advent – ChebDne 2. 12. 2017 jsme navštívili město Cheb. Ještě po cestě vlakem nás přepadl hlad, tak jsme posvačili z našich zásob, které nám připravily pečlivé maminky. Po příjezdu do Chebu jsme se zachumlali do svých bund, čepic, šál a rukavic a vydali se adventní trhy. Na hlavní zóně jsme se zastavili plakátu, který byl upoutávkou nejen na dnešní zimní den, ale celý prosinec letošního roku. Došli jsme k cíli.

Číst dál: Advent – Cheb

Halloween

HalloweenV sobotu 4. 11. 2017 jsme se sešli na akci HALLOWEEN, kterou pro nás uspořádaly paní lektorky. Po ranním posilnění, které pro nás napekly a připravily naše maminky, na nás čekala překvapení na deseti stanovištích:

Číst dál: Halloween

Klášterec nad Ohří

Klášterec nad OhříV sobotu 21. října 2017 jsme prožili velmi pěkný podzimní den. Cestovali jsme rychlíkem do Klášterce nad Ohří, poté městskou dopravou do centra města k zámku. Před prohlídkou jsme se prošli krásným zámeckým parkem k lázeňskému domu Evženie, ve kterém jsme se naobědvali v restauraci Peřeje. Oběd nám velmi chutnal. Čekala nás prohlídka II. okruhu, který se jmenuje „Pohádkový“, který pro nás vybrala paní učitelka.

Číst dál: Klášterec nad Ohří

22. ročník Karlovarského folkového festivalu probíhal ve dnech 5. až 10. září 2017

22. ročník Karlovarského folkového festivalu Tento festival s nelehkým úsilím organizovali členové tanečního souboru Dyleň. Tato celostátní uznávaná akce obohacuje kulturní dění v našem městě a zároveň je i jedním z nových střípků v mozaice tradic našeho regionu.

Číst dál: 22. ročník Karlovarského folkového festivalu 

Červen 2017

Červen 2017Slavnostní ukončení kurzu: „Svět kolem nás a orientace v něm“ projektu „Aktivační centra – vzdělávání pro těžce zdravotně postižené“ se konalo v sobotu dne 17. 6. 2017 v prostorách multifunkční učebny ZŠ a SŠ Karlovy Vary p.o., odloučená škola Svahová 26.

Číst dál: Červen 2017

Bečov

BečovV sobotu 10. 6. 2017 jsme se vydali historickým autobusem do Bečova. Cestou jsme pozorovali okolí Karlových Varů a malebnou krajinu Slavkovského lesa.
V Bečově na nás čekalo překvapení v podobě historických motocyklů a automobilů. Po jejich prohlédnutí jsme se vydali do blízké restaurace, kde jsme chutně poobědvali.

Číst dál: Bečov

Volnočasový areál Rolava

Volnočasový areál RolavaDne 13. 5. 2017 jsme navštívili Volnočasový areál Rolava v Karlových Varech, kde se konal již čtvrtý ročník „Dne rodin“.

Číst dál: Volnočasový areál Rolava

Adéla ještě nevečeřela

Adéla ještě nevečeřela23. 4. 2017 jsme prožili příjemné nedělní odpoledne. Po návštěvě karlovarské vřídelní kolonády, kde jsme si pochutnali na sladkých lázeňských oplatkách, jsme navštívili Karlovarské městské divadlo, kde se konal muzikál Západočeského divadla v Chebu a Karlovarského městského divadla podle stejnojmenného filmu Jiřího Brdečky a Oldřicha Lipského „Adéla ještě nevečeřela.“

Číst dál: Adéla ještě nevečeřela

Cirkus Sután

Cirkus SutánVe středu 29. 3. 2017 jsme se sešli, abychom navštívili cirkus Sután, který zavítal do Karlových Varů.
Cirkusové umění patří k českým zemím jako např. české sklo, pivo, nebo bižuterie. Cirkusy, jak je známe v dnešní podobě, vznikly zhruba v polovině minulého století. Kejklíři, medvědáři a žongléři, kteří po staletí objížděli hrady a zámky na vlastní pěst, začali vystupovat společně pod jednou plátěnou střechou. Původní stany pro sto diváků se postupně rozrůstaly a modernizovaly až do dnešních rozměrů, kdy pojmou přes tisíc lidí.

Číst dál: Cirkus Sután

Anděl Páně 2

Anděl Páně 2V sobotu 4. 3. 2017 jsme se vydali na filmové představení „Anděl Páně 2“ do kina Drahomíra.
Pohádka Anděl Páně vznikla před deseti lety a brzy se stala pohádkovou klasikou. Patří k divácky nejúspěšnějším televizním titulům, je každoročně ozdobou vánočního programu s vysokou sledovaností. Cílem volného pokračování Anděl Páně 2 je přivést na plátna kin opět charaktery obou hlavních postav Petronela a Uriáše a při zachování poetiky prvního dílu vytvořit zcela nový, originální příběh, který pobaví v kinech celou rodinu.

Číst dál: Anděl Páně 2

Terakotová armáda

Terakotová armádaDne 25. 2. 2017 jsme navštívili společně výstavu Terakotová armáda v Thermále v Karlových Varech. Odkaz prvního císaře nám poskytnul úžasný pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š‘-chuang-ti který sjednotil Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotová armáda je označována jako „osmý div světa“ a nedaleko města Xi´an kde byla objevena císařská hrobka, se nachází více než 8 000 terakotových soch s motivem vojáků či koní s dřevěnými povozy.

Číst dál: Terakotová armáda

„Aktivační centra - vzdělávání pro těžce zdravotně postižené“,
kurz „Svět kolem nás a orientace v něm“
školní rok 2016/2017 – leden 2017

leden 2017Dne 28. 1. 2017 jsme se sešli u Tržnice a autobusem č. 15 MHD se vydali do sportovního zařízení v Karlových Varech Drahovicích, bowlingového centra Slavie. Po občerstvení, pizze, dortíku a teplých i studených nápojích jsme se rozhodli, že jsme již plně připraveni na sportovní klání v bowlingu. Snažili jsme se velice, však tomu také odpovídaly naše skvělé výsledky. Na prvním místě se umístil Martin Malčánek s 332 body, těsně za ním Stanislav Raška s 298 body a na třetím místě Jan Fiala s 293 body. Diplomy a ceny budou rozdány při příští akci, už se nemůžeme dočkat!!!
Vedoucí AC: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková.

Číst dál: leden 2017

Činnost Aktivačních center v Karlových Varech

• Kurz č. 1: Technické práce, práce s technickými materiály, pěstitelské práce, chovatelské práce

Listopad, prosinec 2012

 • Slavnosti světel-rozsvěcování čajových svíček ve sklenicích a dýních
 • Voliéra-koláž, práce v dílnách ve Staré Roli
 • Dílenské práce, stavebnice, příprava tvarů na malování vánočních ozdob temperou
 • Malování na dřevo, okrasné truhlíky
 • Adventní věnec-vázání, zdobení
 • Mikulášova bota-kombinovaná práce, Mikulášská besídka v dílnách ve Staré Roli
 • Vánoční ozdoby-práce se dřevem a vlnou
 • Zvonek, Vánoční posezení s cukrovím

Leden, únor 2013

 • Ptačí hody-krmítka
 • Práce s odpadovým materiálem-větrný mlýn z PET lahví
 • Veselé nádobí-práce s papírem a barvami, lepení
 • Hřebíková koláž, založení terária
 • Bláznivý masopust-výroba masky
 • Kruhové tkaní, dílenské práce v charitě ve Staré roli
 • Hračka žížala-práce s textilním materiálem

Březen, duben 2013

 • Ptáček-letáček z plastových lahví
 • Setí semen řeřichy-řeřichové hlavy
 • Jarní papírové kloboučky-práce s papírem, otisky rukou
 • Šperky z těstovin
 • Zeleninové otisky, pěstitelské práce, úprava pozemku, setí a sázení

Květen, červen 2013

 • Strom plný nálad-koláž z papíru, látky a vlny
 • Přesazování rašelinových květináčků do záhonů u školy
 • Rytý přívěšek-práce se sádrou
 • Obrázky z knoflíků-koláž z knoflíků, vlny, barevného papíru, práce s jehlou a nití
 • Chodící loutky-stříhání, lepení, práce s látkou a papírem
 • Loďky s vlaječkou-překládání papíru, voda a moře
 • Pěstitelské práce na pozemku
 • Volné kreslení-galerie obrázků

• Kurz č. 2: Lidová řemesla  

Listopad, prosinec 2012

 • Dlabání dýní
 • Modelování figurek porcelánové hmoty
 • Malování porcelánu-hrnečky
 • Kompletace betlému, ozdoby z vizovického těsta
 • Vánoční zvyky a tradice, ozdoby z vizovického těsta

Leden, únor 2013

 • Zdobení výrobků z porcelánu
 • Kompletace výrobků z porcelánu, zavěšování na drátky
 • Drátkování-základní techniky
 • Výrobu loutek-práce s textiliemi a vlnou

Březen, duben 2013

 • Výroba šperků-základní tvary
 • Výroba šperků-kompletace
 • Velikonoční zvyky-zdobení kraslic, různé techniky
 • Výroba loutek-práce s keramickou hlínou
 • Výroba loutek-práce se dřevem
 • Výroba loutek-práce s textiliemi a vlnou
 • Výroba kulis k loutkovému divadlu

Květen, červen 2013

 • Práce v keramické dílně, práce s hlínou, výroba loutek
 • Práce v keramické dílně-glazování
 • Práce v keramické dílně-malování
 • Práce v keramické dílně-kompletace dílů loutek pohádkových postav

• Kurz č. 3: Svět kolem nás a orientace v něm

Listopad, prosinec 2012

 • Vycházka spojená s exkurzí-letiště Karlovy Vary
 • Divadelní představení: „Opice Žofka“ v Karlovarském městském divadle
 • Výlet vlakem do Nejdku-prohlídka města, historie města, vánoční jarmark
 • Adventní vycházka městem, vánoční trhy, návštěva Vánočního domu
 • Taneční a soutěžní odpoledne-Oldies club Morava
 • Divadelní představení Fimfárum v Karlovarském městském divadle, procházka po Vřídelní kolonádě, jízda lanovkou
 • Bowlingový turnaj
 • Výstava „Neznámé světy“-výtvarný program a galerijní animace s aktivitou, návštěva pravoslavného chrámu Petra a Pavla

Březen, duben 2013

 • Krajská knihovna-poznávání pohádkových postav-Soutěž o knihovnický groš, čtení ukázek dětské literatury, hry a soutěže
 • Exkurze v Alžbětiných lázních, balneoprovoz, bazén pobyt v solné jeskyni
 • Jízda historickým vyhlídkovým autobusem do Lokte, prohlídka města a hradu Loket
 • Vyhlídková jízda autovlakem od hlavní pošty v Karlových varech do Březové, výklad-historie města, vycházka lesem

Květen, červen 2013

 • Zahájení lázeňské sezony-vycházka, výtvarná dílna Ferdy Mravence v karlovarském muzeu
 • Vycházka, jízda lanovkou, premiéra divadelního představení „Havrane z kamene“ v Karlovarském městském divadle
 • Výlet lanovku na rozhlednu Diana, Mini ZOO. Orientační vycházka družstev lázeňskými lesy-plnění soutěžních úkolů
 • Taneční odpoledne v Oldies clubu Morava, slavnostní předání Osvědčení všem účastníkům kurzů č. 1, 2, 3-Aktivační centra

 

 

Činnost Aktivačních center v Karlových Varech – 2. ročník

Kurz č. 1: Technické práce, práce s technickými materiály, pěstitelské práce, chovatelské práce

Září, říjen 2013

 • Práce se dřevem v dílně, seznámení s prostředím a prací
 • Práce se dřevem v dílně, těla loutek
 • Práce se dřevem v dílně – výroba vodících křížů k loutkám
 • Práce s textilem, šití oblečků na loutky, oblékání loutek
 • Práce s kartonem a barvami – výroba divadelních kulis

Kurz č. 2: Lidová řemesla

Září, říjen 2013

 • Zdobení květináčů – různé techniky
 • Batikování textilu – polštáře
 • Práce s textilem, základy šití
 • Práce se sklem – malování na sklo
 • Drátkování – ozdoba sklenic

Kurz č. 3: Svět kolem nás a orientace v něm

Září, říjen 2013

 • Becherova vila – výroba létajících čínských draků, pouštění vyrobených draků
 • Den železnic – jízda parní lokomotivou z K. Varů do Chyše, prohlídka zámku v Chyši
 • Vyhlídková jízda historickým autobusem z K. Varů do Bečova nad Teplou, prohlídka zámku, muzea kol, motocyklů a hraček
 • Bowlingový turnaj družstev
 • Taneční odpoledne s předtančením tanečního páru, s malou výukou tance a společenského chování (vhodné společenské oblečení)

Kurz č. 1: Technické práce, práce s technickými materiály, pěstitelské práce, chovatelské práce

Listopad, prosinec 2013

 • Práce s keramikou – svícny v tvaru ryb
 • Práce se dřevem – podložky na nohy k lavicím
 • Práce s přírodninami – zasazování stromků, pěstování hlívy a žampionů
 • Práce se dřevem – výroba dětských hraček
 • Práce se dřevem a barvami – barvení dřevěných hraček

Kurz č. 2: Lidová řemesla

Listopad, prosinec 2013

 • Práce s papírem, lepidlem, temperovými barvami–výroba vánočních přání
 • Práce s těstem – pečení vánočních perníčků
 • Práce s těstem – zdobení vánočních perníčků

Kurz č. 3: Svět kolem nás a orientace v něm

Listopad, prosinec 2013

 • Krajská knihovna Dvory, „Z pohádky do pohádky“ exkurze spojená s kvízy, zábavou a soutěžemi o získávání knihovnických grošů
 • Adventní vycházka městem, Becherova vila – výstava grafických listů, malby a keramiky Josefa Váchala
 • Grafické techniky, tisk z plochy – spojeno s vlastní tvořivou činností
 • Výlet vlakem do Nejdku, předvánoční „Jarmark“, návštěva muzea – vánoční zvyky a tradice¨
 • Taneční odpoledne s předtančením tanečního páru, s malou výukou tance a společenského chování

 

 

AKTIVAČNÍ CENTRA.2015

Volné pokračování velmi oblíbených Aktivačních center pokračuje i v tomto školním roce 2015-2016. Setkáváme se opět v kurzu Svět kolem nás a orientace v něm. První naše setkání bylo netradiční a výjimečné a delší než obvykle. 

 Expedice Bublava 2015 probíhala od pátku 2. 10. do neděle 4. 10. 2015

Skupina rodičů a dětí odjela v pátek 2. 10. odpoledne. Cílem cesty bylo podhorské zimní středisko Bublava. Ubytovali jsme se ve velmi pěkně vybavené chatě Ministerstva vnitra. Počasí se nám vydařilo, sluníčko nám svítilo a kolem nás byla velmi pěkná příroda. Chodili jsme na procházky, poznávali jsme okolí, do Německa byl malý kousek. Vystoupili jsme na rozhlednu Bleiberg, byl to docela náročný výstup, ale my jsme ho zvládli. Pokud jsme nebyli venku, učili jsme se připravovat jídlo, vařit a stolovat, hráli jsme společenské hry, soutěžili jsme, plnili úkoly, ale také jsme tančili na večerní diskotéce. Nesmím zapomenout na posezení u ohýnku s opékáním buřtů. Každý den jsme si bezvadně užili a litovali jsme jen, že pobyt tady nebyl delší. Velká pochvala patří maminkám, které napekly a navařily přímo excelentně. Nic nám nechybělo! Odvezli jsme si pěkné vzpomínky a zážitky a také diplomy, které nám každému z nás vymyslela a napsala i s hodnocením naše p. učitelka a lektorka AC L. Kroupová. Na Bublavě se nám líbilo, těšíme se na jarní EXPEDICI 2016,ale i na další naše schůzky AC, které budeme mít každý měsíc a budeme vás do našeho velmi pěkného školního časopisu informovat. 

 Mgr. L. Kroupová – lektorka AC, maminky paní Zůbková, Zahradníková,Rašková, Malčánková, Michalcová a tatínkové pan Zahradník a Trnavský a my spokojené děti.

 

Aktivační centra - listopad 2015

Návštěva SVĚTA ZÁCHRANÁŘŮ a nákupního střediska VARYÁDA proběhla dne 14. 11. 2015 v odpoledních hodinách. Nejdříve jsme jeli MHD do SVĚTA ZÁCHRANÁŘŮ, který provozuje Asociace Záchranný kruh v Karlových Varech. Je to unikátní, zážitkové centrum pro praktické vzdělávání v oblastech rizik a nebezpečí pro celou rodinu. Areál tvoří improvizovaná nemocnice, policejní služebna, hasičská stanice, které jsou vybaveny technikou pro simulaci rizikových situací spolu s interaktivními simulátory a trenažery. Součástí je také dopravní hřiště s železničním přejezdem a venkovní lokality pro simulaci rizik ve venkovním prostředí. Celá naše AC skupina byla nadšená, vše jsme si pozorně vyslechli a vyzkoušeli a spokojeně odešli do nákupního střediska VARYÁDA. Zde jsme se nejen občerstvili, ale paní lektorky pro nás připravily zajímavé úkoly z oblasti nakupování a my si vyzkoušeli „FINANČNÍ GRAMOTNOST“ přímo v praxi.

Za organizační tým: Mgr. Libuše Kroupová a Mgr. Zdeňka Marková.

 

 

„Svět kolem nás a orientace v něm“ – prosinec 2015

 

Dne 12. 12. 2015 jsme navštívili příhraniční město Cheb. Po cestě vlakem z Horního nádraží v Karlových Varech jsme zdárně do Chebu dojeli. A protože nám cestou vyhládlo, zastavili jsme se v jedné z mnoha restaurací na sobotním obědě. Z menu jsme si každý vybrali dle své chuti. Sledovali jsme práci číšníků v restauraci. Bylo plno a práce měli až nad hlavu. Konečně jsme se dočkali. Po chutném obědě jsme se vydali na cestu městem. Na hlavní zóně jsme sledovali zajímavý kalendář důležitých událostí města Cheb. U jednoho jsme se zastavili a pověděli jsme si, co znamená slovo zemětřesení. Došli jsme až na vánoční trhy a to právě včas, začínalo tu vystoupení Vlastimila Horvátha s jeho skupinou. Prohlédli jsme si stánky plné vánočních lákadel, ochutnali z dobrot, kterých tu byla spousta (trdelníky, perníčky, cukroví a klobásky a bramboráčky). Někdo koupil i pár vánočních dárečků. Všichni jsme obdivovali obrovské trsy jmelí. Vánoční stromky krásně voněly a odpoledne se chýlilo ke konci a tak jsme si prohlédli ještě památný chebský Špalíček. Cestou zpět jsme ochutnali chebské koblížky a unaveni jsme nasedli do zcela nové a krásné vlakové soupravy, která nás odvezla domů do Karlových Varů. Rozloučili jsme se, popřáli si pěkný večer a spěchali domů, abychom se zahřáli a pověděli doma, jak se nám předvánoční výlet vydařil.

Za organizační tým: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková.

 

„Svět kolem nás a orientace v něm“

školní rok 2015/2016 – leden 2016

 

Dne 30. 1. 2016 jsme navštívili filmové představení v kině Drahomíra. Prostředí malého, ale útulného kina, s vysokou mírou luxusního zázemí se nám velmi líbilo. Po zakoupení vstupenek jsme si vybrali občerstvení dle naší chuti, usadili se do pohodlných, širokých křesel filmového sálu a mohli prožít 92 minut skvělého filmového zážitku.  

Vtipný a zároveň poučný film pro malé i velké diváky Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda se všem moc líbil. Čiperné veverky Alvin, Simon a Theodore byli zase zpět! A jako vždy nabití energií, písničkami a především naprosto šílenými nápady. Jejich nový, už čtvrtý příběh začal tradičně: velkým nedorozuměním. Alvin, Simon a Theodore totiž dostali podezření, že Dave, jejich velký člověčí kamarád a ochránce, chce požádat svou přítelkyni o ruku. A oni touto svatbou získají jednoho naprosto příšerného, nesnesitelného, vyženěného bratra Milese a navíc je Dave možná nakonec i úplně opustí. Toto žádání o ruku se má odehrát za tři dny až v Miami, a tak měli naši chlupatí hrdinové hodně málo času a před sebou o to více kilometrů, aby zabránili této naprosto příšerné katastrofě. I když se Chipmunkové vždy snalžili udělat správnou věc, nakonec ji udělali tím nejhorším představitelným způsobem. Ostatně hned od začátku jejich výpravy měli v patách hodně naštvaného palubního detektiva z letadla, protože chtěli udělat dobrý skutek. Což znamenalo, že osvobodili všechny přepravované domácí mazlíčky a pustili je ze zavazadlového prostoru mezi cestující. Za letu. Jak jinak. A tak jsme se byli svědky naprosto šílené jízdy s přehršlí vtipů a hromadou té pravé chlupaté „chipmunčí" muziky.

Cestou zpět jsme navštívili Tržnici, kde jsme v lékárně koupili léky na imunitu nadcházejícího chřipkového období a v obchůdku s časopisy a novinami časopisy na čtení. Poté jsme se s úsměvem na rtech rozešli domů.

Za organizační tým: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková.

 

„Svět kolem nás a orientace v něm“

školní rok 2015/2016 – únor 2016

Dne 21. 2. 2016 jsme navštívili lázeňskou část Karlových Varů, kam jsme jeli autobusem MHD a poté lanovkovou dráhou z Imperiálu. Prohlédli jsme si vřídelní kolonádu, koupili si sladké oplatky a šli se projít do lázeňské části poblíž divadla. Poté jsme navštívili divadelní představení v KARLOVARSKÉM MĚSTSKÉM DIVADLE. Po zakoupení vstupenek jsme si odložili v šatně divadla a pohodlně se usadili v přízemí divadla. Divadelní agentura Praha připravila nádherné dětské představení SŮL NAD ZLATO, příběh klasické, všem dobře známé pohádky, kdy král neporozumí slovům milované dcery Marušky, kterými chtěla svému otci vyjádřit lásku a oddanost. Král nepochopí, že sůl pro ni znamená vzácnost, bez které nelze žít, a v náhlém výbuchu hněvu ji vyžene z domu. Tím král přivolá na království kletbu, kterou může zrušit pouze svým prozřením a přiznáním vlastní chyby. Představení se nám i ostatnímu publiku velice líbilo a herce jsme odměnili opakovaným potleskem. Nazpátek jsme se prošli k lanové dráze, která nás odvezla k Imperiálu, odkud jsme autobusem MHD dojeli až k Tržnici. Zde jsme se rozešli a rozjeli do svých domovů.     

Za organizační tým: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková.

 

 

 

kurz „Svět kolem nás a orientace v něm“

školní rok 2015/2016 – duben 2016

Dne 16. 4. 2016 jsme se vydali vlakem do Chebu, kde jsme se nejdříve občerstvili v cukrárně a poté navštívili unikátní celostátní výstavu, kde maminky zavzpomínaly, jak vypadala 60., 70. a 80. léta dnes již minulého století? Výstava v chebském Retro muzeu, které sídlí v Schillerově domě, na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad se nám náramně líbila. Expozice ukázala módu, architekturu, design a spotřební zboží obvyklé v někdejší ČSSR. Poté jsme navštívili Galerii výtvarného uměni v Chebu, kde se nám nejvíce líbila výstava gotiky a moderního umění. Viděli jsme také nejdražší obraz od malířky Toyen. V poledne jsme si v restauraci objednali chutný oběd, odpočinuli si a odpoledne jsme obešli obchody, nakoupili drobné suvenýry a dobroty a vlakem jsme odjížděli zpět do Karlových Varů.

Za organizační tým: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková.

 

 

 

kurz „Svět kolem nás a orientace v něm“

školní rok 2015/2016 – duben 2016

Dne 30. 4. 2016 jsme navštívili kino Drahomíra v Karlových Varech. V předsálí jsme nakoupili vstupenky, sedli si ke stolkům, přečetli si zajímavosti z časopisu Kamelot a nakoupili drobné občerstvení. V sále na nás čekal dobrodružný, rodinný film USA „Kniha džunglí“. 

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí, lidské mládě vychované v džungli smečkou vlků. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled ho hypnotizují. Baghíra, nádherný a mrštný pardál, který kdysi našel malého Mauglího v džungli a dal jej vychovat vlkům. Rákša, milující a starostlivá vlčí máma. Akéla je silný vůdce lví smečky, který zodpovědně a nesobecky dohlíží na dodržování Zákonů džungle. Šér Chán, bengálský tygr, který si nese jizvy po střetu s člověkem a lidi nenávidí. Balú je veselý medvěd, jehož bohémský styl života se člověčímu mláděti velmi zamlouvá. Král Ludvík, který vládne Bandarům, rozdováděným opicím, žijícím    v kolonii. Masivní lidoop, který touží po smrtonosném Rudém květu lidí - ohni -    a je přesvědčen, že člověčí mládě ví, jak Rudý květ získat a ovládat. „Kniha džunglí“ v sobě přirozeně snoubí výkony herců s fotorealistickou počítačovou animací zvířat a prostředí. Jako diváci jsme se ocitli v moderně laděném příběhu zasazeném do okouzlujícího a životem překypujícího prostředí námi nepoznané džungle. 

Škoda jen, že příběh zdánlivě velmi brzy skončil. Pomalu jsme se odebírali ven   a povídali si navzájem o tom, co se nám líbilo. Sluníčko nám svítilo na cestu domů a večer na nás čekalo pálení čarodějnic a opékání vuřtů.      

Za organizační tým: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková.

 

 

 

květen 2016

Dne 14. 5. 2016 jsme se vydali historickým autobusem do Bečova, kde jsme navštívili nebývalou expozici relikviáře, druhé nejcennější pamětihodnosti v ČR. Poté jsme poobědvali v restauraci v centru města, kde si každý objednal dle svého. Sliny se nám sbíhaly nad dobrotami šikovných kuchařů. Takto posilněni jsme se vydali shlédnout nedaleké výstavy hraček, jízdních kol a motorek, žehliček, praček a ždímaček. Tečkou za nádherně stráveným dnem byla návštěva vyhlášené cukrárny. Poté jsme odjížděli zpět domů opět historickým autobusem.   

Za organizační tým: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková.

 

 

 

červen 2016

Dne 18. 6. 2016 se konalo poslední AC ve školním roce 2015/2016. Přijely nás navštívit i zakladatelky AC z Prahy PhDr. Marta Teplá, Ing. Věra Dorušková a RNDr. Irena Peterková a paní ředitelka Mgr. Martina Kheilová. Akce se konala ve sportovním zařízení v Karlových Varech Drahovicích v bowlingovém centru Slavie. Po zhodnocení práce AC za celý školní rok, slavnostním předání osvědčení, poděkování všem, kteří se na realizaci AC podíleli, se všichni naobědvali a poté se těšili ze sportovního klání v bowlingu. Akce byla příjemnou tečkou za letošním kurzem „Svět kolem nás a orientace v něm.“

 

Aktivační centra, kurz „Svět kolem nás a orientace v něm“, pokračují i ve školním roce 2016/2017

V sobotu 15. 10. 2016 jsme se vydali za dalším objevováním krás a zajímavých měst naší vlasti v pokračujícím projektu Aktivačních center. Snad proto jsme si pro náš záměr vybrali Kadaň – jednu z nejkrásnějších městských rezervací u nás, která patří k našim nejlépe dochovaným historickým městům. Náměstí vévodí radnice s gotickou věží ze 14. století a vedle ní stojí tzv. Dům slunce, v jehož prostorách se nachází nové Muzeum čarodějnic. Mnozí si s údivem jistě položí otázku „Slunce a čarodějnice?“ Inu, proč ne! Všichni víme, že kromě černé magie, mající za úkol především škodit a ubližovat, existuje i magie bílá. Jejímž smyslem bylo naopak pomáhat a léčit. A zejména v tomto duchu úsměvném a radostném nás přivítalo Muzeum čarodějnic, jehož návštěvu jsme si vychutnali a prožili jsme zde krásné chvíle. Prohlídka trvala hodinu a zcela nás uchvátila.
A CO NÁM VLASTNĚ MUZEUM ČARODEJNIC NABÍDLO? Poznání, že představa čarodějnice, coby ošklivé a zlé stařeny, nemusí být vždy správná. Přesvědčili jsme se o tom, že čarodějnice byly i zkušené kořenářky a moudré vědmy, které uměly číst z karet, run i z hvězd na obloze. My jsme se v tomto muzeu nejen poučili a objevili jsme alchymistickou dílnu, ale hlavně jsme se pobavili v čarodějnické školičce. Nezapomenutelné okamžiky v tomto krásném muzeu jsme ukončili výborným obědem a celou zpáteční cestu vlakem jsme si nepřetržitě povídali o zajímavě prožité sobotě. Těšíme se na další společné akce a hlavně máme radost, že i v tomto školním roce pokračují naše oblíbená, a námi všemi milovaná, AKTIVAČNÍ CENTRA.

 

V neděli 13. 11. 2016 jsme navštívili karlovarskou Vřídelní kolonádu, kde jsme si pochutnali na teplé oplatce, podívali se na Vřídlo, které se majestátně tyčí před kolonádou a poté se odebrali na nádherné divadelní představení MRAZÍK. V karlovarském divadle hostovalo – Docela velké divadlo Litvínov. Výpravná pohádka k proslulému filmu o Nastěnce a Ivánkovi, hloupé Marfuše a zlé maceše, o dědu Mrazíkovi a dědečku Hříbečkovi, o zlé ježibabě, ale také o tom, že láska a dobrota vždycky vítězí a nad zlobou a nenávistí se všem velmi líbila. Domů jsme jeli lanovkou a autobusem MHD. Den se nám vydařil!
Vedoucí AC: Mgr. Libuše Kroupová a Mgr. Zdeňka Marková

 

AC 3. 12. 16

V sobotu 3. 12. 2016 jsme se vydali za mrazivého dopoledne vlakem do Chomutova. Naštěstí i sluníčko vykouklo, když jsme se procházeli Vánočními trhy na náměstí Chomutova. U krásného Fialova mechanického betlému jsme spatřili i modrookého čerta, který nás pozval do chomutovského podzemí na prohlídku hostujícího Muzea čertů z Úštěku. Zážitek to byl věru nezapomenutelný. Dověděli jsme se, že v pekle nesmíme sprostě nadávat, jako třeba: „Pane bože“ a „Ježišmarja“. Viděli jsme Peklém, chomutovského rodáka Josefa Fialy, s pekelnými figurkami, chrápajícího čerta a artefakty ze života čertů. Vše bylo velmi humorně laděno, takže jsme se dosyta nasmáli. Na oběd jsme zašli do nedaleké restaurace a poté odjížděli zpátky domů. Prosincový výlet nás nezklamal!
Vedoucí AC: Mgr. Libuše Kroupová a Mgr. Zdeňka Marková

Copyright © 2013. All Rights Reserved.