O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Činnost Aktivačních center v Karlových Varech

Výstava Mattoni – Nejdek

Výstava Mattoni – NejdekV sobotu 16. 11. 2019 jsme se vydali vlakem na výlet. V rámci našeho programu poznávání ostatních měst a jejich zajímavostí jsme se vydali do pohraničního města Nejdku. Tentokráte si pro nás lektorky připravily velice zajímavou návštěvu výstavy Mattoni. Soukromou sbírkou nás provázel sám majitel této sbírky. Vyprávěl nám o historii rodu Mattoni a výrobě minerální vody Mattoni, kterou všichni známe dobře i dnes.

Číst dál: Výstava Mattoni – Nejdek

Bowling a slavnostní ukončení letošního kurzu AC

Slavnostní ukončení letošního kurzu: „Svět kolem nás a orientace v něm“ projektu „Aktivační centra – vzdělávání pro těžce zdravotně postižené“ se konalo v sobotu dne 15. 6. 2019 v bowlingovém centru v Karlových Varech Drahovicích.
Rodiče s dětmi, lektorky AC – Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková, ředitelka ZŠ a SŠ, K. Vary, p. o. – Mgr. Martina Kheilová prožili příjemné odpoledne.

Číst dál: Bowling a slavnostní ukončení letošního kurzu AC

Teplice v Čechách

V sobotu dne 27. 4. 2019 jsme se vydali za deštivého dopoledne vlakem do Teplic. Seznámili jsme se s městem, které leží v Ústeckém kraji v severních Čechách.
Lázeňské město Teplice se nachází nedaleko hranic se SRN a od hlavního města Prahy je vzdáleno 90 km, od Karlových Varů 102 km. Je usazené do malebné podkrušnohorské krajiny leží v nadmořské výšce 220 m a je obklopeno shluky kopců vzniklých pradávnou vulkanickou činností. Lázně Teplice byly pro svou honosnost nazývané i malou Paříží.

Číst dál: Teplice v Čechách

PAT a MAT

Z muzea rovnou do divadla – Městské divadlo uvedlo v neděli 3. března představení o Patovi a Matovi. Ještě před tím jsme zamířili do muzea na tuto výstavu.

Interaktivní výstava nás zavedla do světa dvou pověstně nešikovných kutilů známých také jako PAT a MAT, pro které není žádná komplikace překážkou a své kutění si umí patřičně užít. Příběhy dvojice kutilů jsou známé po celém světě. Poprvé se dvojice kutilů objevila v roce 1976 v seriálu "... a je to!", pod jmény Pat a Mat jsou známí od roku 1985.

Číst dál: PAT a MAT

Německé pohraničí

V sobotu 17. 11. 2018 byl první mrazivý den. Teple oblečeni jsme se vydali pěkným vlakem Regio-Shark na zajímavý výlet. V rámci našeho programu poznávání ostatních krajů a měst, nám paní lektorky tentokrát připravily překvapení. A tím bylo seznámení se s německým pohraničím. Cílem naší cesty bylo německé městečko Johanngeorgenstadt.

Číst dál: Německé pohraničí

Filmové představení – „Když draka bolí hlava“

V neděli 28. 10. 2018 jsme si zpestřili sváteční den návštěvou filmového představení v kině Drahomíra. „Když draka bolí hlava“ je film, který byl natočen k příležitosti 100 výročí založení Československého státu.
Ponořili jsme se do vyprávění draka Čmoudíka knihy autorů Petra Šišky a Dušana Rapoše, která symbolicky spojuje české a slovenské čtenáře.

Číst dál: Filmové představení – „Když draka bolí hlava“

Bečov – Botanická zahrada

V sobotu 13. 10. 2018 jsme se vydali za krásného, podzimního dne na výlet do Bečova. Při cestě vlakem jsme si všímali krásné podzimní přírody, opadávajícího listí a malebného prostředí vesniček, které jakoby v zapomnění žijí svým poklidným životem. Cesta vlakem pozvolna ubíhala a než jsme se nadáli, byli jsme v Bečově. Ač jsme již toto městečko západních Čech mnohokráte navštívili, dne s poprvé jsme se vydali do Botanické zahrady.

Číst dál: Bečov – Botanická zahrada

Copyright © 2013. All Rights Reserved.