O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky

Workshop z projektu Zdravá rodina na téma Finanční gramotnost

Workshop z projektu Zdravá rodina na téma Finanční gramotnostVe úterý dne 12. 9. 2023 se všechny třídy střední školy společně zúčastnily interaktivního workshopu na téma Finanční gramotnost, který pro nás uspořádala organizace Bludiště.

Oba lektoři žáky zapojovali do připravených vzdělávacích aktivit a vhodnou formou jim přibližovali problematiku týkající se finanční gramotnosti. Žáci se seznámili s různými typy a službami finančních ústavů a dozvěděli se, na co je důležité se zaměřit při výběru vhodné banky. Velkou debatu také vzbudila otázka zadlužení a jak mu předejít.

Číst dál: Workshop z projektu Zdravá rodina na téma Finanční gramotnost

Revolution train – problematika návykových látek

Revolution train – problematika návykových látekV pondělí 19.6. žáci střední školy navštívili multimediální interaktivní expozici „Revolution train“. Tento unikátní preventivní program je zaměřený na problematiku užívání psychoaktivních látek. Cílem tohoto projektu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na všechny návštěvníky vlaku z pohledu legálních a nelegálních drog.

Číst dál: Revolution train – problematika návykových látek

Výlet do Pražské Zoo

Výlet do Pražské ZooVe středu 14.6.2023 jsme pořádali s naší třídou PrŠ (1.) školní výlet do ZOO v Praze. Náš výlet jsme zahájili na dolním nádraží v Karlových Varech odkud jsme se "žlutým " autobusem dostali do Prahy na Florenc. Tam jsme předali pomyslné žezlo průvodce našemu žákovi Dominikovi, který pochází z Prahy a hravě nás provedl nástrahami pražské městské hromadné dopravy. Vstup do ZOO jsme zahájili svačinou na posilnění a hned poté jsme začali s prohlídkou.

Číst dál: Výlet do Pražské Zoo

Projektový den jaro

Projektový den jaroDne 5. 4. 2023 proběhl v budově Závodu míru Projektový den s jarní tématikou. Žáci pletli pomlázky, barvili vajíčka. V naší krásné, profesionální kuchyni pekli velikonoční mazance a beránka. Pod mikroskopem objevovali jarní přírodniny a ve skupinách zdobili větvičky z kroucené vrby. Všem se projektový den velice líbil.
Asistent pedagoga Olga Fýsková

Číst dál: Projektový den jaro

Exkurze na Agroekologickou farmu Biostatek ve Valči

Exkurze na Agroekologickou farmu Biostatek ve ValčiPrvního června se celá střední škola vydala navštívit Agroekologickou farmu Biostatek ve Valči, kde měli možnost zhlédnout stádo ovcí, dekorativní bylinné zahrady a ovocné stromy. Na farmu jsme se vydali s očekáváním ukázky zpracování ovčí vlny, zpracování ovčího mléka, výroby sýrů nebo zpracování masa. Bohužel, jediná praktická ukázka, které se žákům dostalo, bylo sklízení sena.

Číst dál: Exkurze na Agroekologickou farmu Biostatek ve Valči

Exkurze do České národní banky

Exkurze do České národní bankyDne 30. 5. se třída PSl(1.) vypravila do našeho hlavního města. Cílem třídního výletu bylo nejen poznávání historických památek Prahy, ale zavítali jsme i do České národní banky na expozici „Lidé a peníze“. Dozvěděli jsme se zde vše o české a československé měnové historii a centrálním bankovnictví v mezinárodním kontextu. Dozvěděli jsme se také o vývoji ochranných prvků bankovek. Velmi jsme se těšili na nejnovější přírůstek, kterým je unikátní vysokohmotnostní zlatá mince o nominální hodnotě 100 000 000 Kč!

Číst dál: Exkurze do České národní banky

Zdravé a nezdravé nápoje – experiment v PSl (1.)

Zdravé a nezdravé nápoje – experiment v PSl (1.)V prvním ročníku provozních služeb jsme se rozhodli hlouběji prozkoumat otázku zdravých a nezdravých nápojů. Přinesli jsme několik druhů nápojů, které jsou běžně dostupné. Dále jsme použili vejce a do každého nápoje jsme jedno vložili. Cílem našeho experimentu bylo, získat informace o tom, který nápoj je pro náš organismus nevhodnější. A zjistit jsme to chtěli tak, že budeme pozorovat, jak bude skořápka vajec reagovat s daným nápojem. Celý projekt probíhal dva týdny.

Číst dál: Zdravé a nezdravé nápoje – experiment v PSl (1.)

Příprava domácích nudlí a domácích houskových knedlíků v PSl (1.)

Příprava domácích nudlí a domácích houskových knedlíků v PSl (1.)Žáci prvního ročníku provozních služeb se během odborného výcviku v předmětu Výživa a příprava pokrmů zaměřili na výrobu domácích nudlí do polévky. Připravili si nudlové těsto a následně z něj ručně vykrajovali nudličky. A protože nudlové těsto se musí před krájením nechat chvíli proschnout, vyzkoušeli si žáci mezitím přípravu domácích houskových knedlíků. Na knedlících si pak pochutnali s koprovou omáčkou.

Za Provozní služby PSl (1.) zpracovala
Lenka Zemanová

Číst dál: Příprava domácích nudlí a domácích houskových knedlíků v PSl (1.)

Super mega DigiDay v Provozních službách

Super mega DigiDay v Provozních službáchVe středu dne 19.4. se obě třídy provozních služeb zúčastnily akce „Super mega DigiDay, internetová bezpečnost pro žáky“. Celá akce proběhla v online prostředí formou bloků, interaktivních přednášek a workshopů. V první části se žáci zapojili do workshopu na téma digitální wellbeing a společně pracovali s tématem „Jak využívat online prostředí, aby sloužilo k našemu rozvoji a podporovalo naši pohodu“. Velmi poučný byl také workshop „Cizí lidé a bezpečná komunikace“.

Číst dál: Super mega DigiDay v Provozních službách

Březen v PSl (1.)

Březen v PSl (1.)V tomto měsíci se žáci prvního ročníku provozních služeb během odborného výcviku úklidových prací zaměřili na čištění skleněných a čalouněných povrchů. Vyzkoušeli si také obsluhu a manipulaci s elektrickým úklidovým strojem, který využili při čištění podlahových krytin v budově školy. V rámci odborného výcviku šití a opravy textilií jsme využili získané dovednosti ručních stehů a zhotovili jsme si velikonoční dekoraci.

Číst dál: Březen v PSl (1.)

Úřad práce – workshop pro PSl(1.) a PSl(2.)

Úřad práce – workshop pro PSl(1.) a PSl(2.)V pondělí 6. března třídy provozních služeb zamířily na workshop na úřad práce v Karlových Varech. Čekala nás přednáška o tom, jaké činnosti úřad práce vykonává a jaké služby poskytuje. Dostali jsme odpovědi na otázky typu: kdy se obrátit na úřad práce o pomoc, co je důležité přinést s sebou při první návštěvě, co se stane, když se člověk nedostaví na schůzku se svým pracovníkem, jak nám může úřad práce pomoci s rekvalifikací a mnoho dalších.

Číst dál: Úřad práce – workshop pro PSl(1.) a PSl(2.)

Vzpomínky na 1. pololetí (Prš 1.,2.)

Vzpomínky na 1. pololetí (Prš 1.,2.)Přinášíme krátké ohlédnutí za uplynulým pololetím v Praktické škole dvouleté. Jako vždy jsme si užívali vaření a přípravu pokrmů, o Vánocích nechybělo pečení a zdobení perníčků. Vyrazili jsme na kolonádu ozdobit stromeček a užívali si krásný společný čas. Ježíšek nezapomněl a každému něco malého donesl. Navštívili jsme také Becherovu vilu, kde jsme obdivovali umění a zkusili si zajímavou výtvarnou techniku. Moc se těšíme na další zážitky, které přinese 2. pololetí. Zdraví PrŠ (1.,2.)

Autor: Agnes Ernestová

Číst dál: Vzpomínky na 1. pololetí (Prš 1.,2.)

Exkurze do vodáren Karlovy Vary

Exkurze do vodáren Karlovy VaryV rámci získání ucelených informací týkajících se správného nakládání a likvidace odpadů, se žáci obou tříd Provozních služeb, vydali na exkurzi do čistírny odpadních vod firmy Vodakva, vodárny a kanalizace Karlovy Vary. Dozvěděli jsme se například jak vážné problémy způsobují v kanalizaci a během samotného čistícího procesu tuky a oleje. Tukové částice se při ochlazení shlukují, vytvářejí hrudky, které pak na sebe nabalují další odpad.

Číst dál: Exkurze do vodáren Karlovy Vary

Turistický kurz PSl(1.) a PSl(2.)

Turistický kurz PSl(1.) a PSl(2.)Obě třídy Provozních služeb neodolaly prvním náznakům jarního počasí a vydaly se na společný turistický kurz. Celý den jsme pojali formou poznávací a naučné hry Tripper, díky níž jsme se opět blíže seznámili naším městem. V počátku akce jsme se rozdělili do čtyř týmů. Všechny týmy dostaly stejný pracovní list a jeden návod s množstvím tajemných indicií a hádanek, o kterých bylo třeba hodně přemýšlet. K rozluštění všech záhad bylo nutné nejen dobře se orientovat v terénu a znát světové strany, ale hodila se nám i čtenářská gramotnost a matematika.

Číst dál: Turistický kurz PSl(1.) a PSl(2.)

Turnaj ve stolním tenise

Turnaj ve stolním teniseV pondělí dne 20.2.2023 se obě třídy provozních služeb zúčastnily celoškolního turnaje ve stolním tenise. Žáci si předem vyrobili transparenty k navození atmosféry sportovního utkání. Do samotného turnaje se pak všichni zúčastnění vrhli s nadšením. Hráči se střídali ve dvojicích, podání střídalo podání, všichni jsme zažili spoustu veselých chvilek, až do vítězného konce. Celou akci si všichni užili.
Za Provozní služby zpracovala
Lenka Zemanová

Číst dál: Turnaj ve stolním tenise

Leden v PS

Leden v PSBěhem měsíce ledna jsme se stihli zúčastnit soutěže Mladý zahrádkář 2023, kde si žáci prověřili své znalosti, které získali při pěstování na naší školní zahradě. Své školní vědomosti si mohli prověřit v soutěži vyhlášené školní družinou s názvem Mozkovna. Třetí soutěž jménem Vzduch pro život vedla žáky k zamyšlení vlivu člověka na životní prostředí a zároveň propojila jejich vědomosti z předmětů jako je estetická výchova a také z výchovy ke zdraví. Jejich práce nejsou ještě dokončené, ale už teď vidíme, že se dílo podaří.
Za PSl2 zpracovala Olga Fýsková

Číst dál: Leden v PS

Exkurze do STV center s.r.o.

Exkurze do STV center s.r.o.V úterý dne 17.1. třída prvního ročníku provozních služeb zavítala na exkurzi do firmy STV center s.r.o. v Dalovicích. Tato firma provádí strojní vyšívání na veškeré tkané i netkané textilní materiály, které lze upnout do vyšívacích adaptérů a prošít nití. Měli jsme možnost prohlédnout si vyšívací stroje při práci a porovnat je s šicími stroji, které používáme během odborného výcviku předmětu Šití a opravy textilií. Někteří z našich žáků si na památku odnesli výšivku monogramu na svém pracovním plášti.

Číst dál: Exkurze do STV center s.r.o.

Exkurze do OC Tesco a Electroworld

Exkurze do OC Tesco a ElectroworldDne 10.1.2023 se obě třídy provozních služeb vydaly na exkurzi do OC Fontána. V rámci získávání nových poznatků z praktického života, jsme navštívili nákupní centrum Tesco. Úkolem žáků bylo, vyhledat ceny určitých surovin, potřebných ke zhotovení zadaného pokrmu. Tyto informace pak dále porovnávali s cenami potravin z prodejen Coop a Nejlevnější potraviny, které jsme si zjistili v předešlých dnech. Rozdíly mezi jednotlivými položkami pak žáci zanesli do svých pracovních listů.

Číst dál: Exkurze do OC Tesco a Electroworld

Zdobení vánočních stromků na Mlýnské kolonádě

Zdobení vánočních stromků na Mlýnské kolonáděStalo se již zvykem, že v čase vánočním, jsou pro školy našeho města na Mlýnské kolonádě umístěny vánoční stromky. Ve středu dne 7.12. se obě třídy oboru Provozní služby společně vydaly do Karlových Varů podpořit tuto krásnou tradici. Žáci k dekoraci stromečků použili vlastnoručně vyrobené ozdoby, při jejichž zhotovení se nechali inspirovat duchem a tradicemi Vánoc.

Číst dál: Zdobení vánočních stromků na Mlýnské kolonádě

Listopad v PSl(1.)

Listopad v PSl(1.)Na začátku měsíce listopadu se třída PSl(1.) zúčastnila Veletrhu pracovních příležitostí v hotelu Thermal, kde žáci získali nové poznatky týkající se možností s ohledem na jejich budoucí pracovní uplatnění. Navštívili několik interaktivních workshopů, zaměřených na poradenství v oblasti, jak správně vystupovat při pracovním pohovoru nebo jak by měl vypadat správně sepsaný životopis. Měli také možnost vyzkoušet si různé pracovní oděvy, doplňky a ochranné pracovní pomůcky.

Číst dál: Listopad v PSl(1.)

Výroba vánočních ozdob v PrŠ (1.)

Výroba vánočních ozdob v PrŠ (1.)Dne 16.11. jsme se se třídou PrŠ (1.) pustili do výroby vánočních ozdob z moduritu. Žáci se na výrobu moc těšili, protože při této práci mohou ukázat své kreativní myšlení. Nejdřív jsme modurit vyváleli válečkem na těsto na tenký plát, posléze jsme pomocí vánočních vykrajovátek tvořili ozdoby. Po zaschnutí moduritu začala kreativní práce pomocí akrylových barev, kde si žáci výrobky ozdobili podle své fantazie. Všem se to moc povedlo.

Číst dál: Výroba vánočních ozdob v PrŠ (1.)

Veletrh pracovních příležitostí

Veletrh pracovních příležitostíDne 3.11. jsme navštívili s naší třídou PrŠ (1.) Veletrh pracovních příležitostí v hotelu Thermal, kde si žáci poslechli přednášky o tom, jak psát životopis a jak se chovat na pracovním pohovoru. Žákům se nejvíce líbili stánky firem, kde se mohli zeptat na pracovní příležitosti a na podmínky, které musí splnit, aby mohli začít pracovat v dané firmě. Nakonec si všichni vzali různé propagační materiály a vydali jsme se zpět do školy. Tento veletrh byl opravdu vydařený a žákům pomohl, jak na výběr zaměstnání do budoucna.
Radka Sosnovcová

Číst dál: Veletrh pracovních příležitostí

Začátek školního roku v Provozních službách

Začátek školního roku v Provozních službáchPo prázdninách jsme se sešli v plném počtu a s novými zážitky z letních dnů. Komunitní kruh byl proto tentokrát o něco delší, než bývají náše pravidelná setkání, která probíhají po každém víkendu jako náhled do našich životů mimo školu.
Radostí pro nás pro všechny bylo sklízet, co se urodilo na našem školním záhonku. A že toho nebylo málo! Z rajčatové vlastně vyrobené šťávy jsme si uvařili luxusní rajskou omáčku, po které se jen zaprášilo.

Číst dál: Začátek školního roku v Provozních službách

Provozní služby PSl (1.)

Provozní služby PSl (1.)Žáci prvního ročníku třídy Provozních služeb, během měsíce října dále utužovali a stmelovali třídní kolektiv během společných aktivit. Navykli si již také na uzpůsobení jejich školního týdne. Přichází do výuky připraveni a propojují vědomosti a znalosti získané v teoretických předmětech s praktickými dovednostmi v odborném výcviku.

Číst dál: Provozní služby PSl (1.)

Provozní služby PSl(1.) a PSl(2.)

Provozní služby PSl(1.) a PSl(2.)Třídy Provozních služeb využily příjemné podzimní počasí a vydaly se na společný turistický kurz. Celý den byl pojatý formou poznávání našeho města, a že bylo co poznávat a o čem se vzdělávat. Na začátku akce jsme se rozdělili do čtyř týmů, které sice pracovaly samostatně na plnění svých úkolů, ale sportovního ducha nezapřely, protože si týmy vždy navzájem pomohly a poradily. Všechny nás překvapilo, kolik nových informací jsme se o našem městě dozvěděli.

Číst dál: Provozní služby PSl(1.) a PSl(2.)

Výstava středních škol

Výstava středních školRok se s rokem sešel a je to tu zase! Nastává čas, kdy se žáci 9. ročníků budou muset rozhodnout, které povolání budou chtít vykonávat, jakou střední školu vystudují. Někteří už vědí, jakou životní cestou se vydají, jiní ještě tápou a přesná představa je v nedohlednu. Zejména pro ně a pro žáky 8. ročníků, kteří se rovněž zúčastnili, byla Výstava středních škol Karlovarského kraje spojená se dnem otevřených dveří na Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově úžasnou příležitostí, jak získat směr.

Číst dál: Výstava středních škol

Praktická škola, třída PrŠ (1.,2.)

Praktická škola, třída PrŠ (1.,2.)Po prázdninách jsme se všichni šťastně shledali. Všichni jsme se těšili, co tento školní rok přinese. A nemuseli jsme čekat dlouho! Hned září bylo nabité skvělými zážitky a aktivitami. Žáci se zúčastnili „Zvířecího dne“. Mohli si prohlédnout nejrůznější domácí mazlíčky a dozvěděli se zajímavé informace týkající se chovu a péče. Poslední slunečné dny jsme využili k aktivitám venku, jako je třeba velmi oblíbený petanque. Také jsme se hned po hlavě vrhli do pilování dovedností v kuchyni.

Číst dál: Praktická škola, třída PrŠ (1.,2.)

Provozní služby Třída PSl (1.)

Provozní služby Třída PSl (1.)Během měsíce září měli žáci naší třídy Provozní služby PSl (1.) dostatek času i příležitostí k tomu, aby se spolu seznámili a získali spoustu společných zážitků a zkušeností. Do jejich týdenního režimu už neodmyslitelně patří komunitní kruh, kdy společně probírají události, které je potěšily nebo naopak donutily k zamyšlení.
Velkým hitem mezi žáky byl bezesporu projektový den „Zvířecí den“, kdy se mohli blíže seznámit s domácími mazlíčky různých druhů a dozvěděli se, jak o ně správně pečovat.

Číst dál: Provozní služby Třída PSl (1.)

Provozní služby - sebeobrana

Provozní služby - sebeobranaV rámci tělesné výchovy jsme se chtěli seznámit se sebeobranou a proto jsme na jednu z hodin pozvali profíka v tomto oboru pana Miroslava Ponerta z městské policie. Ten nejenže pracuje u městské policie, ale navíc je učitelem sebeobrany a bojového umění. Pan Ponert nám ukázal několik hmatů, které jsme si pak sami mohli vyzkoušet. Žáci byli ukázkou sebeobrany zcela ohromeni a nadšeně pak spolupracovali při jejím nácviku.

Zpracovala: Herta Kořánová, DiS.

Číst dál: Provozní služby - sebeobrana

Výlet - Boží Dar

Výlet - Boží DarPřed závěrem školního roku jsme podnikli s dětmi společný třídenní třídní výlet. Cílem naší výpravy bylo horské středisko Boží dar, kde jsme se ubytovali v nádherných apartmánech domu Engadin. Z tohoto našeho útočiště jsme podnikali výlety do blízkého okolí. Viděli jsme horská rašeliniště a jezírka, navštívili jsme rozhlednu a vysílač Klínovec a také jsme málem těžili uran v Jáchymovském důlním muzeu, po kterém nás zasvěceně provedl jeho bývalý zaměstnanec.
Zpracovala. Herta Kořánová, DiS.

Číst dál: Výlet - Boží Dar

Provozní služby - Závěrečné zkoušky

Provozní služby - Závěrečné zkouškyŽáci absolvovali první závěrečné zkoušky. Všechni zvládli zkoušky velmi dobře. Zkoušejícím předvedli své znalosti, dovednosti a zaslouženě získali výuční listy.
Zpracovala. Herta Kořánová, DiS

Číst dál: Provozní služby - Závěrečné zkoušky

Únorové aktivity v Provozních službách

Únorové aktivity v Provozních službáchV tomto měsíci se žáci naučili jak bezpečně a správně vyčistit vnitřní část šicího stroje. Všechny překvapilo, kolik prachu a nečistot se uvnitř jinak čistého a udržovaného šicího stroje nacházelo. V rámci odborného výcviku si žáci vyzkoušeli stlaní postelí v hotelovém pokoji a vytvořili svoje vlastní dekorativní labutě z ručníků, které následně umístili na upravené postele. Velkou pozornost věnovali také důkladné údržbě a čištění pračky. Nadále se žáci zdokonalují i ve svém kuchařském umění.

Číst dál: Únorové aktivity v Provozních službách

Provozní služby měsíc leden
Vaření bramborových knedlíků

Vaření bramborových knedlíkůProvozní služby už umí uvařit domácí kynuté knedlíky a nyní zvládly i ty bramborové plněné. Žáci byli dopředu natěšeni, protože plněný bramborový knedlíky všichni milují. Jejich příprava trvala celé dopoledne a snězené byly během chviličky. Všichni zjistili, jakou dá příprava bramborových knedlíků práci a jaký to zabere čas. Moc se jim povedly a část výsledku své práce odnesli domů ochutnat svým rodičům.
Zpracovala: Herta Kořánová, DiS.

Číst dál: Vaření bramborových knedlíků

Prosinec v Provozních službách

Prosinec v Provozních službáchPoslední měsíc kalendářního roku 2021 jsme pracovali stejně usilovně, ne-li usilovněji než po zbytek školního roku. Pokračovali jsme v šití a zjistili jsme, že bravurně zvládneme ušít povlak na polštář. Pečení vánočního cukroví se nám také zdařilo a nejen že, krásně vypadalo, ale i velice dobře chutnalo.
Než jsme se rozešli domů na prázdniny, stihli jsme si posedět u vánočního stromečku a u malého pohoštění, které jsme si sami připravili.

Číst dál: Prosinec v Provozních službách

Praxe v terénu

Praxe v terénuNa konci listopadu jsme si vyzkoušeli praxi v terénu na TJ Lokomotiva. Vše co se učíme, jsme použili v praxi. Mytí oken, otírání různých druhů povrchů, zametání, vytírání, praní atd. Bylo toho mnoho, ale výsledek byl velmi znatelný a nás to potěšilo, že byla za námi vidět naše práce. Pan správce jen koukal a velmi nás pochválil za výsledek.
Za Provozní služby zpracovala. Herta Kořánová, DiS.

Číst dál: Praxe v terénu

Rajská omáčka

Rajská omáčkaPřipravení výborné rajské omáčky. Naši žáci se zdokonalují v přípravě domácích knedlíků a omáček. Výsledek opravdu stojí za to. Moc se jim povedla rajská omáčka, plněné papriky a domácí houskový knedlík.
Za Provozní služby zpracovala: Herta Kořánová, DiS.

Číst dál: Rajská omáčka

Listopad v Provozních službách
Veletrh pracovních příležitostí

Listopad v Provozních službáchWorkshop na téma Životopis, který zaujme, úspěšný pracovní pohovor, jak a kde najít dobrou práci. Paní lektorka nás poučila o správnosti psaní životopisu a o nových věcech, který tam již být nemusí. Bylo to velmi poučné. V hlavním sále se naše Jitka u oboru kosmetička nechala nalíčit a velmi jí to slušelo.
Za Provozní služby napsala: Herta Kořánová, DiS.

Číst dál: Listopad v Provozních službách

Říjen v Provozních službách

Říjen v Provozních službáchMěsíc říjen s sebou přinesl chladnější počasí, která v nás navodilo potřebu zahřát se a jak jinak než prací a dobrým jídlem. Tudíž jsme si během odborného výcviku vaření připravili dýňový krém, domácí langoše, štrůdl a vykouzlili jsme i tříchodové menu ve formě květákového krému, smaženého květáku s vařeným bramborem a jako dezert domácí vafle zdobené čerstvým ovocem a zakysanou smetanou. Ale abychom nemluvili jen o jídle, během odborného výcviku praní a žehlení jsme se zdokonalovali v praní, žehlení a skládání prádla.

Číst dál: Říjen v Provozních službách

Domov seniorů se speciální péčí

Domov seniorů se speciální péčíVelmi pěkná a zajímavá exkurze v novém domově seniorů se speciální péčí. Při vstupu do budovy se nás ujala paní vedoucí a ukázala nám všechny prostory a zázemí domova. Viděli jsme tak např. prádelnu i kuchyni. Naše žáky zajímal systém prádelny. Pokoje i veškeré prostory domova byly čisté a vkusně vybavené.
Zpracovala: Herta Kořánová, DiS.

Číst dál: Domov seniorů se speciální péčí

Domácí těstoviny

Domácí těstovinyPři odborném výcviku jsme si vyrobili domácí nudle. Nejprve jsme si připravili těsto. Za pomoci strojku na nudle jsme si vytvořily tenké plátky, které po chvíli ovadly. Pak jsme těsto nakrájeli na tenké nudličky a nechali je řádně proschnout.
Zpracovala: Herta Kořánová

Číst dál: Domácí těstoviny

Zájmový den

Zájmový denZájmový den se nesl v duchu svátku sv. Václava, státních symbolů, senátu, práv a voleb. Žáci si vyzkoušeli, jak to chodí při volbách a pokusili se volit. Na závěr zájmového dne jsme hlasy spočítali a vyhlásili vítěze. U nás vyhrál Michal David.
Zpracovala: Herta Kořánová, DiS.

Číst dál: Zájmový den

Září v PrŠ

Září v PrŠSe začátkem školního roku přišly i oblíbené PrŠácké aktivity. Vytváření pomazánek, pečení jablečného štrůdlu a pizza šneků, nebo smažení párků. Nechybělo ani vyrábění podzimních dekorací na ozdobení třídy, venkovní hraní petanque a sestavování stavebnice. Na konci měsíce jsme si užili zájmový den s tématikou svátku Den české státnosti.

Text a foto AP Nováková

Číst dál: Září v PrŠ

Provozní služby
Návrat žáků do školy

Návrat žáků do školyPo návratu žáků do školy, jsme si za velkého nadšení společně připravili pudinkový pohár a vafle. Na tomto teplém dezertu jsme si moc pochutnali. V dalších dnech jsme připravovali vajíčka na sedm způsobů. Např. vařené, smažené, nahniličku, omeletu, hemenex atd. Každý žák měl za úkol udělat jeden druh. Moc se jim to povedlo. Naučili jsme se také upéct chleba v domácí pekárně.
Za Provozní služby napsala: Herta Kořánová, DiS.

Číst dál: Návrat žáků do školy

Distanční výuka v PrŠ

Distanční výuka v PrŠJedna z nejoblíbenějších domácích prací je vaření. Všichni se pustili do jejich oblíbených pokrmů, jako jsou například řízky s kaší, bramboráky, housky nebo i pečení beránka. Ti, kteří neradi vaří, pomáhají pracovat na zahradě a uklízet.

Číst dál: Distanční výuka v PrŠ

Experiment se sírou v PrŠ

Experiment se sírou v PrŠPondělní ráno začalo hned experimentováním s hořlavinou. Z bezpečnostních důvodů si všichni nasadili plynovou masku a vyzkoušeli si jaké to je rychle si jí nasadit. Experiment nám měl ukázat, jak krásně modrou barvou síra hoří a také jak moc smrdí.

Číst dál: Experiment se sírou v PrŠ

Žáci PrŠ v dílně

Žáci PrŠ v dílněBěhem pátečního dopoledne navštívili žáci PrŠ dílnu ve škole. Společně jí uklidili a rozmontovali nepotřebné židle a starou elektroniku. Práce přinesla úsměv na tváři všem.

Text a foto: AP Kateřina Nováková

Číst dál: Žáci PrŠ v dílně

Copyright © 2013. All Rights Reserved.