O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky

Vaříme, pečeme – žehlíme, šijeme

Část druhá

Vaříme, pečeme – žehlíme, šijemeŽe nám vaření jde a baví nás, už víte. Za to šití, to je jiná. Moc nás nebaví. Máme občas rozpíchané prsty a jehla nás moc neposlouchá. Ale i tak dokážeme vyrobit krásné dekorace.
A žehlení? To je naše velmi oblíbená činnost, hlavně chlapců. Všechny činnosti, jak vaření, pečení,žehlení a šití si ověřujeme doma.
Za celou třídu PrŠ zapsala AP Alena Kleštíková

Číst dál: Vaříme, pečeme – žehlíme, šijeme 2

Vaříme, pečeme – žehlíme, šijeme

Část první

Vaříme, pečeme – žehlíme, šijemeV rámci předmětů Praktických dovedností a Přípravy pokrmů se učíme těmto činnostem: sami si nakupujeme potraviny a poté z nich připravujeme (vaříme, dusíme, smažíme, pečeme) moc dobrá jídla. Velmi se nám povedl ovocný koláč, nabídli jsme pedagogům, kteří se „ olizovali“ až za ušima.
A příště čekejte, že Vám napíšeme, jak žehlíme a šijeme. Těšte se.
Za celou třídu zapsala AP Alena Kleštíková

Číst dál: Vaříme, pečeme – žehlíme, šijeme

PrŠáci mají RYTMUS…

PrŠáci mají RYTMUS…Ve školním roce 2018/2019 se v rámci sociální rehabilitace zapojili všichni žáci PrŠ do Tranzitního programu RYTMUS, o.p.s. Byli se podívat na devíti pracovištích a z těchto náhledů si vybrali pracovní pozice, které je zaujaly. Nyní už probíhájí praxe. Někteří pracují v pražírně kávy, kde balí a váží kávu. Další žáci pomáhají s úklidem v secondhandu , v prodejně dětských potřeb pracují dva žáci, pomáhají s úklidem a pracují na PC a v kanceláři RYTMUSU vykonávají úklidové práce.

Číst dál: PrŠáci mají RYTMUS…

Život naší třídy PrŠ v prvním pololetí školního roku 2018/2019

Život naší třídy PrŠ v prvním pololetí školního roku 2018/2019V září k nám nastoupil nový žák, abychom se lépe poznali vymysleli jsme si celodenní výlet na Dianu. Jeli jsme lanovkou, vystoupali jsme po 150 schodech a byli jsme odměněni nádherným výhledem na Karlovy Vary a okolí.
V rámci Mezinárodního folklorního festivalu jsme se účastnili přehlídky čtyř souborů v Kongresovém sále hotelu Thermal. Vystoupení byla netradiční a odnesli jsme si pěkné zážitky.

Číst dál: Život naší třídy PrŠ v prvním pololetí školního roku 2018/2019

Vřídlo zřídlo

Čtyři třídy z Vančurovky se 27. února zúčastnily divadelního představení v Husovce. Čtyři herci sehráli příběh souboje dobra se zlem. Prolog představil sázku personifikovaného mladšího a optimistického dobra se starším poťouchlým zlem, které bylo přesvědčené o svém vítězství. Předmětem jejich sázky byl šprt, klaďas Honza. Zlo se ho pokusilo úplně zničit, rozložit a svést z vybrané cesty.

Číst dál: Vřídlo zřídlo

Divadlo

Za mrazivého , slunného dne jsme se vydali se 6.A do divadla Husovka. Páni divadelníci si pro nás připravili představení Vřídlo zřídlo. 

A jen co jsme se usadili, jeviště se setmělo a uvítali nás svítivé barvy maňásků, kteří vypadali vskutku prazvláštně a navodili tak tajuplnou, ponurou, temnou a strašidelnou atmosféru.
A co nám chtělo divadelní představení vlastně říci ? Poukázat na věčný boj dobra se zlem.

Číst dál: Divadlo

Spojení příjemného s užitečným

Spojení příjemného s užitečnýmZačátek února přinesl naší třídě PrŠ příjemný a užitečný zážitek. Pro nikoho ve škole není tajemství, že PrŠáci jsou moc šikovní a během prvního pololetí se moc dobře učili, a proto byl průměr třídy 1,1. Tak jsme se na třídní poradě rozhodli, že by bylo hezké tento úspěch oslavit. V rámci rodinné výchovy dostali žáci úkol naučit se, jak zacházet s penězi. Každý dostal určitou sumu a měl se samostatně rozhodnout, co si objedná a zaplatí.

Číst dál: Spojení příjemného s užitečným

Kuchtíme a učíme se

Kuchtíme a učíme seKaždou středu v týdnu se s žáky střední školy praktické vydáváme do školní kuchyňky, kde se učíme vařit, péct a připravovat nejrůznější pokrmy. Každý z žáků se podílí na přípravě jídla či úklidu kuchyně. Povídáme si o našich oblíbených pokrmech, učíme se bezpečnosti práce a hygieně na pracovišti, rozeznáváme potraviny, sestavujeme jídelníčky, sledujeme video-recepty a všechny naše kuchařské výtvory si dokumentujeme a zakládáme ve formě receptů do portfolia.

Číst dál: Kuchtíme a učíme se

Závěrečné zkoušky v Prš

Závěrečné zkoušky v PršDne 20. 6. 2017 pět žáků z Prš dělalo praktické zkoušky z přípravy a výroby pokrmů. V tomto školním roku byli připravené 3 menu, ze kterých si žáci vylosovali menu č.3 – Zeleninový krém s mrkví a bramborem, ražničí , bramborovou kaši, zelný salát s koprem a jako dezért byl banán politý čokoládou s jahodami a šlehačkou.

Číst dál: Závěrečné zkoušky v Prš

Praktická škola dvouletá

Praktická škola dvouletáVe školním roce 2015/2016 v Praktické škole dvouleté, bylo 10 dětí. V 1. ročníku přišli tři noví žáci – M. Malčánek, J. Smažík a D. Pospíšilová. Dva žáci měli 1. ročník rozložený na 2 roky. – Z. Špaček a D. Mertlová. V 2. ročníku Praktické školy bylo 5. žáků. Tři žáci letos ukončili školní docházku a absolvovali závěrečné zkoušky – M. Švantnerová, J. Fiala a D. Zahradník. Všichni žáci absolvovali s vyznamenáním. Uděluji jim pochvalu. Dva žáci mají 2. ročník rozložený na 2 roky. Jsou to J. Michalec a M. Dvořák.

Číst dál: Praktická škola dvouletá

Závěrečné zkoušky

Závěrečné zkouškyVe dnech 7. 6 a 14. 6. 2016 absolvovali tři žáci z PrŠ praktické i teoretické zkoušky z Výživy a přípravy pokrmů a Rodinné výchovy.

Ze třech druhů menu si vytáhli menu, ve kterém připravili zeleninový krém s mrkví

a bramborem, Boloňské špagety a puding s ovocem a čokoládou. Všem se to povedlo

na výbornou.

Číst dál: Závěrečné zkoušky

Třída Prš si vyrobila trička 

Třída Prš si vyrobila trička Děvčata M. Švantnerová a Dája Pospíšilová přišly s návrhem vyrobit si trika s jmény celé třídy a Maruška s p.as. Leou je I napsaly.

Vypadají moc pěkně a celá třída se v nich I vyfotila. Máme hezkou památku I na žáky, kteří letos končí v Prš a v červnu budou dělat závěrečné zkoušky. Přejeme jim mnoho úspěchu, zdraví a štěstí v jejich životě.

Napsala třídní uč. M.Vernačíková

                 Asp.L.Žižková

Číst dál: Třída Prš si vyrobila trička 

Praktická škola v Techmánii a Zoo

Praktická škola v Techmánii a ZooVe středu 25.5.2016 jsme si uspořádali školní výlet do Plzně z příležitosti konce školního roku 2015/16.Naše cesta vedla do Techmánie, kde jsme se obeznámili s vědou, technikou a vesmírem. Někteří žáci byli v Techmánii poprvé a byli moc nadšení.Všichni jsme si mohli vyzkoušet jak to vypadá v reálném světě na mnohých úsecích života.

Druhá část prohlídky byla  věnovaná sekci Vesmír a také to bylo hodně zajímavé. Všem se nám to líbilo a užívali jsme si to plnými doušky.

Číst dál: Praktická škola v Techmánii a Zoo

Praktická škola pořádá exkurze a výlety

Praktická škola pořádá exkurze a výletyDne 18.5 třída Prš s třídní uč.M.Vernačíkovou Asp. L.Žižkovou navštívila Porcelánku v Nové Roli.Prohlédli jsme si továrnu, seznámili se s její historií a jejím zakladatelem.Žáci viděli celý proces výroby porcelánu včetně dekorace. Na závěr si každý žák mohl ozdobit hrnek nebo misku. Všichni byli nadšení a hezky zdobili výrobky,které se vypálí a manažer nám je přiveze přímo do školy.Děkujeme p.Dolinovi za to, že nam umožnil nahlédnout do tajů výroby porcelánu a celou exkurzí nás I prováděl. Všichni jsme prožili příjemný den.

Napsala : třídní uč. M.Vernačíková

                Asp.L.Žižková

Číst dál: Praktická škola pořádá exkurze a výlety

Prš navštívila sklárnu Moser

Prš navštívila sklárnu MoserDne 1.6.2016, kdy celý svět slavil Mezinárodní den dětí, Prš navštívila sklárnu Moser v K.Varech.Žáci byli seznámeni se základními.informacemi o výrobě skla, dekorování, rytí a viděli, jak pod rukama sklářů, rostou vázy skleničky, mísy a jak probíhá celkový proces výroby.Ve druhé části prohlídky jsme shlédli krátký film z historie I současnosti.Dozvěděli jsme se, kdo všechno navštívil sklárnu, kam všude se vyváží sklo a ty nejhezčí exponáty jsme si I  vyfotili.Je to velice náročná  práce , ale konečný výrobek je nádherný. Ne nadarmo se říká, že sklo ze sklárny Moser je sklo králů.

Číst dál: Prš navštívila sklarnu Moser

Praktická škola v charitě ve Staré Roli

Praktická škola v charitě ve Staré RoliPraktická škola dvouletá v rámci praktických dovedností navštěvuje jednou v týdnu Farní charitu ve Staré Roli.Žáci mají možnost pracovat v keramické dílně, seznamují se s prací se dřevem, pečují o zvířata, obeznamují se s prací ve školní zahradě. Jejich jemná motorika se rozvijí I v dílně s korálky, látkami, kde si můžou vyrobit různé náramky nebo ušít drobné pozornosti.

Číst dál: Praktická škola v charitě ve Staré Roli

Štědrý den v PrŠ

Štědrý den v PrŠ17. 12. 2015 jsme si ve třídě v rámci vánoční besídky připravili Štědrý den na slovenský způsob: kapustnicí, bramborovým salátem, rybou nebo řízkem, oplatkou s medem

a česnekem a se zvyky a obyčeji, které v tento den probíhají v mnohých rodinách. Vysvětlili jsme si, co tyto zvyky symbolizují, a na závěr jsme si rozdali dárky.

Číst dál: Štědrý den v PrŠ

Záchranný kruh, Dopis pro ježíška a Čertovská třída

Záchranný kruh, Dopis pro ježíška a Čertovská třídaDne 14. 12. 2015 se naše PrŠ zúčastnila akce Záchranný kruh „Svět zdraví“ v nově zařízeném prostoru v Karlových Varech. Žáci měli možnost vyzkoušet si resuscitaci, seznámili se s první pomocí při různých onemocněních a infarktech. Bylo to moc zajímavé dopoledne s členy záchranného sboru. Těšíme se na další návštěvu pod názvem: „Výjimečné záležitosti“.

Číst dál: Záchranný kruh, Dopis pro ježíška a Čertovská třída

PrŠ na Dianě, v Motýlím domě a mini ZOO

PrŠ na Dianě, v Motýlím domě a mini ZOOTřída PrŠ, s třídní učitelkou M. Vernarčíkovou a asistentkou D. Bourovou navštívili dne 4. 9. 2015 rozhlednu Dianu, Motýlí dům a mini ZOO. Loňský rok slavila rozhledna 100 let svého vzniku. Rozhledna nacházející se na Výšině přátelství (560 m n. m.) byla zbudována v roce 1914 a za příznivého počasí, jaké nám přálo v pátek, poskytuje nádherný pohled nejen na lázeňské město, ale i na široké okolí Karlovarska a Krušných hor.

Číst dál: PrŠ na Dianě, v Motýlím domě a mini ZOO

Tak nám ten rok nějak rychle utekl 

Tak nám ten rok nějak rychle uteklNaši žáci si ho užívali naplno a v pohodě. Všichni dosáhli pokroku ve svém vzdělávání.

Prožili jsme nezapomenutelné zážitky, na které budou rádi vzpomínat.

Veselo u nás bylo i o přestávkách jak je vidět na fotografii.

Děti se již teď těší na září na nové spolužáky.

Všem přejeme krásné prázdniny a v září se těšíme na shledanou.

 

Zapsala Daniela Bouzová

 

 

 

Návštěva Becherovy vily

Návštěva Becherovy vilyV rámci estetické výchovy jsme navštívili výstavu Stanislava Holého s názvem ,, Krajinou pana Pipa do Studia Kamarád”.

Výstava představuje ilustrace, grafické cykly i interaktivní objekty Stanislava Holého. Jeho osud byl na krátko spojené s Karlovarskem. Začátkem šedesátých let se zde vyučil malířem porcelánu. Svou  fantazií a hlavně oblíbenými postavičkami Jů a Hele přináší radost dětem i dospělým již více než třicet let.

Číst dál: Návštěva Becherovy vily

Návštěva hvězdárny

Návštěva hvězdárnyS našimi žáky jsme se v úterý zúčastnili návštěvy na hvězdárně. Počasí nás sice trošku potrápilo, ale  program všechny zaujal natolik, že to ani nevadilo. Z nabízeného programu jsem se dozvěděli jak vznikají hvězdy, rozdíl mezi hvězdou a planetou a mnoho dalších zajímavostí. Nejvíce se děti nasmály při sledování komiksu.

Mají tam i úžasnou osobní váhu. Proč je tak úžasná se dozvíte, když hvězdárnu navštívíte.

Napsala Bouzová Daniela.

Číst dál: Návštěva hvězdárny

Učíme se na interaktivní tabuli a baví nás to

Učíme se na interaktivní tabuli a baví nás toUkáže nám spoustu nových věcí a děti z praktické školy dvouleté s ní velice rádi pracují. Říkáme jí chytrá tabule. Ukáže nám vše na co si vzpomeneme. Používáme ji při vyučování, kdy máme k dispozici Dumy, které vypracovali naši učitelé. Využíváme i jiné stránky, kde je učivo zpracované ve formě testů. Děti pracují kolektivně i samostatně a mohou si ihned ověřit správnost své odpovědi. Tabule je vhodná i pro práci s žáky, kteří mají obtíže s psaním. Přiřazování odpovědí k daným otázkám zvládnou bez pomoci. Tento způsob výuky děti zaujal. 

Zapsala: Daniela Bouzová

Číst dál: Učíme se na interaktivní tabuli a baví nás to

Tour Region Film

Tour Region Film9. 10. 2014 proběhl v našem městě 47. ročník mezinárodního filmového festivalu cestovního ruchu v Karlových Varech a 21. národní filmový festival turistických filmů Tour Region Film. Naši žáci střední školy se zúčastnili s nadšením. Festival se nesl v duchu Arábie. Hlavní hvězdou festivalu byl David Hannan. Je to proslulý novozélandský filmař, umělec, pedagog a ochránce přírody. V průběhu posledních 20 let vyhrál několik cen za jeho krásné filmy z oceánské říše. David zkoumá tuto oblast dlouhodobě a je oceněný kameraman a mediální producent. My jsme ho viděli osobně a zúčastnili jsme se promítání jeho filmů. Žáci si také odnesli úžasný dárek. Listinu s jejich jménem v Arabském jazyce.

Akce se zdařila a odnesli jsme si spoustu zážitků.

 

Akce praktické školy dvouleté

Akce praktické školy dvouletéPraktická škola ve Vančurově ulici jako minulý rok tak i letos navštěvuje různá kulturní a společenská střediska: např. knihovny, divadla a muzea. Žáci získávají informace, vědomosti a praktickou zručnost z různých oblastí života. V Becherově vile si sami vyrábějí výtvarné práce, které se vztahují k životu nebo dílu malířů nebo jiných významných umělců. Práce se jim líbí a mají z toho radost a pěkný zážitek, který obohatí jejich celkový pohled na život a vryje se jim do paměti. 

V knihovně zase čtou a vzdělávají se v programu, který jim připraví knihovnice z městské  i krajské knihovny. Také se zdokonalí ve čtenářské gramotnosti.

Věřím, že vše přispívá ke všeobecnému rozhledu jejich vzdělání.

 

 

Zapsala: Dr. Marie Vernarčíková

as. ped. D. Bouzová

třídní uč. M. Koza

Praktické dovednosti na Božím Daru

Praktické dovednosti na Božím DaruDne 26. 11. 2013 jsme vyrazili do hor. A to přímo na Boží Dar. Právě tento den začalo na Božím Daru sněžit a tak byla atmosféra přímo vánoční. Navštívili jsme lyžařský areál Novako. Paní vedoucí pro nás připravila pracovní hodinu v rámci praktických dovedností. Naučili jsme se zazimovat letní posezení, lavičky a stoly a také plastové klouzačky pro malé děti. Také jsme uklidili trampolínu a odklidili „trochu“ sněhu na terase. Za odměnu jsme dostali teplý čaj a vydali jsme se na procházku po Ježíškově cestě. Počasí nám přálo a cestu jsme si opravdu užili. Po vymrznutí na čerstvém vzduchu jsme nepohrdli vřelým heřmánkovým čajem a hranolky také nikdo neodmítl. (-: Vrátili jsme se příjemně unaveni. 

 

Zapsala: Boháčová Yvona

 

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.