Přijímáme děti do přípravných tříd základní školy

pro každý školní rok

v budově ZŠ: Vančurova 83/2, Karlovy Vary – Stará Role

telefon do školy: 353 561 766, 602 415 570

► přípravná třída základní školy (1 třída),

v budově ZŠ: Svahová 1169/26, Karlovy Vary (centrum)

telefon: 359 601 038, 731 612 423

► přípravná třída základní školy (3 třídy),
► třída přípravného stupně základní školy speciální.

Specifika vzdělávání a výchovy:

●         snížený počet dětí ve třídách umožňuje individuální přístup ke každému dítěti;

●         výuka speciálně pedagogickými metodami je zajištěna speciálními pedagogy a případnou podporou asistenta pedagoga;

●         tolerance k neklidnému chování dětí, které není ve větším kolektivu zvládnutelné;

●         zmírnění problémů v oblasti řeči a komunikace, motoriky, vnímání;

●         nabízíme školní družinu a zájmové kroužky;

●         anglický jazyk v předmětu „Hrátky s angličtinou“ je vyučován už v předškolním věku;

●         informace na www.specskoly.cz (např. příspěvky rodičů).

Přípravné třídy základní školy (jiný způsob plnění povinného předškolního vzdělávání)

je pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj a kterým byl povolen odklad povinné školní docházky. Přípravná třída ZŠ má nejméně 10 a nejvýše 15 dětí.

Nutné je doporučení školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Vzdělávání v přípravných třídách realizujeme od roku 1998.

Třídy přípravného stupně základní školy speciální poskytují přípravu na vzdělávání v základní škole speciální dětem se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, se souběžným postižením více vadami nebo s autismem. Nutné je doporučení školského poradenského zařízení. Do třídy přípravného stupně základní školy speciální lze zařadit dítě od školního roku, v němž dosáhne 5 let věku, do zahájení povinné školní docházky, a to i v průběhu školního roku. Třída přípravného stupně základní školy speciální má nejméně 4 a nejvýše 6 dětí.

Pozn.: Rodiče přinesou občanský průkaz a rodný list dítěte.