Oznámení o změně názvu organizace

Oznamujeme změnu názvu naší příspěvkové organizace od 1.1.2016 na Základní škola a střední škola Karlovy Vary, příspěvková organizace. Původní název organizace do 31.8.2014 byl Základní škola, mateřská škola a praktická škola Karlovy Vary.

Organizace ukončila činnost mateřské školy. Vykonává činnost základní školy, střední školy a školní družiny, dále i speciálně pedagogického centra (školského poradenského zařízení) a to Karlových Varech (v sídle organizace), dále i na odloučených pracovištích v těchto městech: Ostrov, Sokolov, Mariánské Lázně, Cheb, Aš.

Střední škola – praktická škola dvouletá - je určena žákům se středně těžkým mentálním postižením, případně lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením, kteří ukončili:

• povinnou školní docházku v základní škole samostatně zřízené pro žáky se zdravotním postižením;
  • povinnou školní docházku v základní škole speciální;
  • povinnou školní docházku, ale nezískali základní vzdělání;
  • základní vzdělání v základní škole a z vážných zdravotních důvodů, které jsou v kombinaci s mentálním postižením, se nemohou vzdělávat na jiném typu školy.